صدای ارواح را بشنوید!

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است سه شنبه, ۱۱ اسفند, ۱۳۹۴ در ساعت ۷:۴۴ ق.ظ

صدای ارواح را بشنوید!

در آن آخر هفته‌ی ماه ژانویه، موسس مرکز جویندگان ارواح، استیسی جونز و چند تن از اعضای گروه، برای تحقیقی که به نظر خودشان قرار بود یکی از تحقیقات عادی باشد، شبانه به یک هتل رفتند. آنان نمی‌دانستند با چه پدیده‌ی اسرارآمیزی مواجه خواهند شد. ساختمان هتل که در اواخر قرن نوزده ساخته شده بود، محل بسیاری از شرارت‌های گوناگون بوده است. شاید دانستن این مسئله، کلید معمای صداهایی باشد که در نوار شنیده شد… …وقتی اعضای گروه به نوار گوش کردند، تنها صدای پا و مکالمه نبود که به گوش می‌رسید، بلکه صداهایی شنیدند کاملاً غیرمنتظره و وحشتناک…

پدیده‌ی صدای الکترونیک (EVP) چیست؟ پدیده‌ی صدای الکترونیک، رویدادی اسرارآمیز است که در آن صداهایی شبیه صدای انسان که منشأ نامعلومی دارند بر روی نوار ضبط صوت، پارازیت ایستگاه رادیویی یا سایر رسانه‌های الکترونیکی شنیده می‌شوند. این صداهای اسرارآمیز، در زمان ضبط وجود نداشته‌اند؛ تنها وقتی نوار را گوش می‌کنیم می‌توانیم صداها را بشنویم.

ترسناک‌ترین صدای ارواح که تا کنون ضبط شده است در ژانویه‌ی سال ۲۰۰۷، از «مرکز جویندگان ارواح» در نیویورک (CNYGH) دعوت به عمل آمد تا هتلی قدیمی در شمال نیویورک را مورد بررسی قرار دهند (صاحبان هتل درخواست کرده‌اند که محل آن فاش نشود). آنچه که در این تحقیق به دست آمد، یکی از عجیب‌ترین پدیده‌هایی بود که گروه تا آن زمان با آن مواجه شده بود. این شاید ترسناک‌ترین پدیده‌ی صدای الکترونیکی باشد که تا کنون ضبط شده است.

تحقیق در آن آخر هفته‌ی ماه ژانویه، موسس مرکز جویندگان ارواح، استیسی جونز و چند تن از اعضای گروه، برای تحقیقی که به نظر خودشان قرار بود یکی از تحقیقات عادی باشد، شبانه به یک هتل رفتند. آنان نمی‌دانستند با چه پدیده‌ی اسرارآمیزی مواجه خواهند شد. ساختمان هتل که در اواخر قرن نوزده ساخته شده بود، محل بسیاری از شرارت‌های گوناگون بوده است. شاید دانستن این مسئله، کلید معمای صداهایی باشد که در نوار شنیده شد. جمعه شب، استیسی و گروهش تجهیزات خود را که شامل دستگاههای ضبط صدا و تصویر و سایر وسایل الکترونیکی می‌شد، برپا کردند و در انتظار ارواحی نشستند که وجودشان توسط صاحبان هتل گزارش شده بود. اغلب تحقیقات آنان در آرامش پیش رفته بود، ولی آن شبِ به خصوص، آبستن فعالیت‌های فوق طبیعی بود. مثلاً صدای افراد و صدای قدم‌هایی که منشأ آن‌ها معلوم نبود. مسئله‌ی هراس‌انگیز اصلی فردای آن روز خود را نشان داد. بعد از ظهر روز شنبه، ساعت ۳، دو تن از افراد گروه و یکی از اعضای خانواده‌ی صاحبان هتل، با یک دستگاه ضبط صدای دیجیتال روی پلّه‌ها نشستند تا صدای ارواح را ضبط کنند. آن‌ها عمدا راه‌پله را انتخاب کردند زیرا از طبقه‌ی بالایی صدای پا و مکالمه به گوش می‌رسید، حال آن که کسی آنجا نبود. وقتی اعضای گروه به نوار گوش کردند، تنها صدای پا و مکالمه نبود که به گوش می‌رسید، بلکه صداهایی شنیدند کاملاً غیرمنتظره و وحشتناک.

آنچه شما خواهید شنید: استیسی جونز، محتویات نوار را این گونه توضیح می‌دهد: صدای سه زن به گوش می‌رسد که در حال مکالمه‌ای طولانی هستند. به نظر می‌رسد کشمکش و حملاتی نیز در میان باشد. صدای یک مرد هم شنیده می‌شود حال آن که چنین افرادی در هتل نبودند. صدای یک ساعت شماطه‌دار را خواهید شنید که در هتل نبود. صدای باز و بسته شدن در را خواهید شنید که واقعی است. اما بعد از آن صدای زنی می‌آید که گویا مورد حمله قرار گرفته. کشمکش تا مدتی ادامه میابد و سپس مکالمه‌ی دو تن از اعضای گروه تحقیق شنیده می‌شود.No comments yet.

Leave a comment

باید خارج شده است در بنابراین شما می توانید دیدگاه »است.