گردشگری در مشهد

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است یکشنبه, ۲۲ اسفند, ۱۳۹۵ در ساعت ۶:۵۵ ب.ظ

پس از گشت و گذاری در خیابان امام رضا و مراکز و مکان های اقامتی از جمله سوییت آپارتمان ها هتل ها و هتل آپارتمان مشهد
سری می زنیم به دیگر نقاط مشهد . . . . . . . . . . . .

جونم براتون بگه که یکی از شهرهای نزدیک به مشهد کلات نادری هست . . . . . میریم به سمت میدان امام حسین ع و بعد از اون جا وارد جاده کلات می شیم و بعد از دو سسه ساعت رانندگی می رسیم به کلات نداری . . . . . . .

کلات نادری که نامش برگرفته شده از نادر شاه افشار که سلسله ی افشاریه رو پایه گذاری کرده بود کاخ نادری رو در برگرفته بود که در حال تکمیل شدن بود و قرار بود یلی گسترش پیدا کنه اما نشد و عمر نادر کفاف نداد دیگه . . . .

نادر که فوق العاده آدم مستبدی بود ازش به عنوان بزرگترین تئوریستین تاریخ جنگ نام ببرن . . . . . در جنگ هایی که انجام می داد کسی حریفش نبود و چنان پرقدرت و رعد آسا و گاهی چنان با تدبیر جنگی وارد عمل می شد که با یک ارتش ده هزار نفری یک ارتش یک صد و بیست هزار نفری رو شکست می داد . . . . . . بله اما یه روز از همین روزا دستور داد چشم های بچش رو در بیارن و بچشو کور کرد و بعد از کشته شدنش دیگه کسی نبود که حکومتش رو ادامه بده و سلسلش منقرض شد و حکومت زندیه به دست کریم خان زند تاسیس شد . دیگه ادامه نمی دیم چون بعدش باید قاجاریه و پهلوی و بعدشم حکومت جمهوری اسلامی رو توضیح بدم که خیلی طول می کشه . . . .

اول رزرو هتل مشهد رو انجام بدیم بعد دوباره بریم کلات نادر . . . . . . کنار کلات نادر یک آبشاری هست به اسم آبشار قره سو

این آبشارکه توسط یک رودخونه جاری شکل گرفته از چند تا آبشار تشکیل شده که چندتا نردبان هم داره و خیلی خطرناکه . . . دره های باریک و تو در تو بر جذابیتش افزوده . . . . . . خیلی باحاله ولی گاهی از نردبان هاش سنگ میفته پایین . . خیلی خطرناهکه باید مواظب باشیم یا یک کلاه ایمنی حتما با خودمون داشته باشیم که آسیب نبینیم . . .. .

ولی یک مشکلی که کلات داره این هست که هتل نداره و خیلی خوب می شه که این امکانات رو اون جا اضافه کنندNo comments yet.

Leave a comment

باید خارج شده است در بنابراین شما می توانید دیدگاه »است.