۱۰ عکس برتر هفته گذشته به انتخاب سایت لایو ساینس

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است دوشنبه, ۲۶ بهمن, ۱۳۹۴ در ساعت ۸:۰۳ ق.ظ

۱۰ عکس برتر هفته گذشته به انتخاب سایت لایو ساینس

از این پس سعی میکنیم عکس های منتخب سایتهای علمی و فناوری جهان که مهمترین و شگفت آور ترین خبرهای هفته را پوشش میدهند در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم .

از این پس سعی میکنیم عکس های منتخب سایتهای علمی و فناوری جهان که مهمترین و شگفت آور ترین خبرهای هفته را پوشش میدهند در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم .

عکسی  دیدنی و جذاب که توسط تلسکوپ ناسا از یک سحابی آبی رنگ با پیچ و تاب عجیب و غریبی که چیزی شبیه به سر یک انسان غول پیکر در اعماق فضا به نظر می رسد .

قبلا به نظر میرسید که ظاهر عجیب و غریب برخی ازگلهای  آفتابگردان در نقاشی های ونسان ون گوگ نتیجه بیماری روانی نقاش است. اما محققان دریافته اند شکلهای انبوه گل آفتابگردان که به صورتی عجیب ظاهر میشود در واقع ناشی از یک جهش ژنتیکی در برخی از گونه های گل است .

عکس برداری های جدید از مغز تصاویری خیره کننده را نشان می دهد که الگوهای حیرت آوری را در سازمان دهی این ارگان پیچیده بدن انسان نشان میدهد .

اقیانوس یا نقاشی ون گوگ ؟ ناسا این تصویر را با عنوان ” اقیانوس ابدی ” از جریانهای اقیانوسی سطح دریا در سراسر جهان منتظر کرده است که در طول یک دوره از ماه ژوئن سال ۲۰۰۵ تا دسامبر ۲۰۰۷ تهیه شده است .

این ابرهای عجیب و غریب دایره ای هیچ پدیده ای طبیعی را نشان نمیدهند . آنها توسط ناسا ساخته شده است و به منظور مطالعه جریان در اتمسفر آمریکای شمالی به کار برده است .در تاریخ ۲۷ مارس ، ناسا با موفقیت پنج موشک به منظور مطالعه سطح فوقانی جو شلیک کرد . هر موشک ، پس از شلیک یکی پس از دیگری و در فاصله ۸۰ ثانیه از هم جدا است و نتیجه اش این رد ابرهای شیری رنگی است که در فاصله ۱۰۵ کیلومتر جو زمین بر جای مانده است .

کرم های شب تاب گونه های بسیاری متنوعی هستند . برخی مانند چراغ های فلش شبیه کدهای مورس روشن و خاموش میشوند ، برخی از درخشش بیشتری برخوردارند و همگام با دیگر موجوداتی که در اطراف آنها وجود داردمانند برخی از مگس ها در یک الگوی مشخص در حالی که چشمک می زنند پرواز میکنند .

شواهدی تازه از عکسهایی که اولین کاوشگر عطارد ارسال کرده است نشان میدهد که ممکن است این سیاره دارای یخ و آب در برخی از مناطق خود باشد . این تصویر که از منطقه قطب جنوب عطارد توسط کاوشگر مسنجر ناسا گرفته شده است نشان می دهد که احتمال دارد در برخی مناطق که سایه های تیره رنگی دارند یخ و آب وجود داشته باشد .

یک مطالعه جدید نشان می دهد که گرانش قدرتمند سیاره مشتری می تواند به باران شهاب سنگ ناشی از تکه های انتهایی ستاره دنباله دار معروف هالی کمک کند .  این عکس شگفت انگیز از شهاب سنگ Orionid است که خطی زیبا از نور بر روی یک دریاچه در Elverson کشیده است .

نزدیک به دو سال پس از فوران چاه دکل حفاری آبهای عمیق ، محققان یک قربانی پنهان حاصل از نشت عظیم نفت را کشف کردند . خوشه هایی ای از مرجان به خوبی به صورت یک ماده چسبنده و لزج قهوه ای در مناطق اطراف پوشیده شده است .

درست در زمانی که جهان خود را برای صدمین سالگرد فاجعه بارترین حادثه دریایی در طول تاریخ آماده میکرد مجله National Geographic  و یک تیم از محققان از تصاویر جدیدی از کشتی تایتانیک پرده برداری کردند که برای اولین بارو بدون محدودیت به نمایش در میامد .



No comments yet.

Leave a comment

باید خارج شده است در بنابراین شما می توانید دیدگاه »است.