۱۰ معمای اسرار آمیز با دلایل علمی و منطقی

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است شنبه, ۱۵ اسفند, ۱۳۹۴ در ساعت ۶:۴۰ ق.ظ

۱۰ معمای اسرار آمیز با دلایل علمی و منطقی

اسرار

همه ما معماهای رازآلود جهان را دوست داریم و تعداد کامنت هایی که برای پست های اسرارآمیز سایت شگفتیها گذاشته می شود گواهی است بر این مطلب. همچنان که خواندن اسرار هیجان انگیز جدید جهان و تلاش برای حدس پاسخی برای آن ها جذاب است، مطالعه معماهایی که حل شده اند، یا پاسخ های منطقی احتمالی برایشان پیدا شده نیز می تواند جالب و مفید باشد. آیا هیولای لخ نس واقعی است؟ پاگنده چطور؟ ماجرای کفن تورین تا چه حد درست است؟ آیا با طالع بینی واقعاً می توان آینده را پیش بینی کرد؟ آیا به راستی جسد برخی افراد به دلایل ماورایی از تجزیه شدن در امان می ماند؟ در بخش پایانی این فهرست نگاهی خواهیم داشت به ۵ مورد دیگر از معماهای اسرار آمیز و مشهور جهان و پاسخ هایی که برای آن ها ارائه شده است.

۵- هیولای لخ نس (Loch Ness Monster)

هیولای لخ نسمی گویند هیولای لخ نس تنها نزدیک سوسماری است که از زمان دایناسورها بر جای مانده است. ردیاب هایی که ظاهراً «چیزی» کشف کرده بودند، چند تا عکس و چیزهایی از این قبیل شواهد وجود وجود هیولای لخ نس هستند. عقل سلیم اما چیزی غیر از این حکم می کند. داستان هیولای لخ نس بیش از ۱۵۰۰ سال دهان به دهان گشته است. انگار این هیولا عمر بسیاری طولانی دارد! البته شاید هیولا بچه دار شده، ولی در این صورت باید یک خانواده هیولا در دریاچه زندگی کند. چطور با وجود این همه هیولا هیچ مدرک قطعی وجود ندارد؟ مثلاً یک عکس مشخص که جای بحثتی در آن نباشد؟ یا لاشه هیولا؟ تنها چیزی که هست توریست هایی هستند که به شوق دیدن این هیولای خیالی به منطقه می روند.

۴- پاگنده (Bigfoot)

پاگنده

پاگنده یک حیوان شبه بوزینه ماقبل تاریخی است با قد بلند، بدنی پر مو و البته پاهای بزرگ. مانند هیولای لخ نس، تنها شواهد وجود پاگنده چند عکس نامشخص و جا پاهای نامعلوم است. و درست مثل هیولای لخ نس، هیچ مدرک واقعی از این حیوان موجود نیست. نه مدفوعی، نه استخوانی، و نه اثری. فقط ادعای عده ای مبنی بر این که پاگنده را دیده اند. همین و بس. نهایتاً می توان گفت پاگنده ساخته و پرداخته ذهن خلاق مردم است.
۳- کفن تورین (Shroud of Turin)
کفن تورین

کفن تورین پارچه ای است که به باور عده ای پس از مرگ عیسی مسیح بر روی او کشیده شده بود و چهره او به طرز معجزه آسایی بر روی این پارچه نقش بسته است. اندکی خون با گروه AB نیز بر روی این پارچه شناسایی شده. اولاً خون گروه AB روی نواری که از آن برای جدا کردن تارهای روی کفن استفاده شده بود یافت شده نه روی خود کفن. دوماً این خون ممکن است متعلق به هر کسی که با کفن سر و کار داشته است باشد. نهایتاً این که خون خشک شده قدیمی به رنگ سیاه در می آید اما لکه هایی که روی کفن هستند سرخ رنگ اند. برای شبیه سازی خون، بر روی مچ دست، پاها و بدن تصویر روی کفن رنگ قرمز پاشیده شده است. بررسی های انجام شده بر روی کفن حاکی از وجود ۲ رنگ دانه مشترک است که در قرن ۱۴ کاربرد داشته است. ۲- طالع بینی (Astrology)

طالع بینی

طالع بینی یعنی مطالعه ستاره ها برای پیش بینی آینده. هر فرد با توجه به ماهی که در آن زاده شده علامت برج خود را دارد، مثلاً اسد برای تیرماهی ها (جولای/آگوست). اما چطور ممکن است ستاره هایی با قدمت طولانی، که احتمالاً برخی مدت هاست خاموش شده اند، بتوانند آینده ما را پیش بینی کنند؟ فال ماه به قدری می تواند سربسته و نامشخص باشد که هرچیزی به آن قابل تعمیم است. مثلاً در فال ماه خود می خوانید «شما امروز با فرد جدیدی ملاقات خواهید کرد»، خب ما هر روز با افراد جدید در مکان های مختلف ملاقات می کنیم. ۱- اجسادی که تجزیه نمی شوند (Incorruptible Corpse)

اجساد تجزیه ناپذیر اجسادی هستند که بدون این که مومیایی شده باشند یا از شیوه مصنوعی دیگری استفاده شده باشد، سالم می مانند. مشهورترین این اجساد، جسد سنت برنادت سوبیروس (تصویر بالا) است که در سال ۱۸۷۹ درگذشته است. صورت و دست های او از موم ساخته شده است. وقتی او را زا خاک بیرون کشیدند صورتش از هم پاشید و به همین دلیل برای حفظ ظاهر وی از موم استفاده شد. برخی اجساد تجزیه ناپذیر دیگری که کشف شده اند بوی خوب خاصی دارند که مشابه بوی مایع به کار رفته در مومیایی کردن است. برخی دیگر نیز به دلیل نوع به خاک سپاری تجزیه نشده اند، مثلاً مواردی که در خاک قلیایی بدون حضور اکسیژن، باکتری ها و کرم ها دفن گشته اند.No comments yet.

Leave a comment

باید خارج شده است در بنابراین شما می توانید دیدگاه »است.