معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: از اواسط امروز با نزدیک شدن موج به مناطق غربی به تدریج افزایش ابر و بارش برف و باران در غرب و جنوب غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

آغاز بارش برف و باران از عصر امروز در غرب اصفهان/ افزایش دوباره غلظت آلاینده‌ها

نوید حاج بابایی، معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار تا اواسط روز شنبه بر روی استان است.

وی افزود: بر این اساس وضعیت جوی در اکثر مناطق به صورت قسمتی تا نیمه ابری در برخی مناطق مه رقیق و گاهی وزش باد ملایم پیش‌بینی می‌شود.

حاج بابایی بیان کرد: از اواسط امروز با نزدیک شدن موج به مناطق غربی به تدریج افزایش ابر و بارش برف و باران در غرب و جنوب غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: فعالیت این موج به شکل افزایش ابر و بارش برف و باران تا اواسط روز یکشنبه در نیمه‌ غربی و جنوب استان و به صورت پراکنده در سایر مناطق ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در مناطق مرکزی به سبب رکود نسبی طی روزهای شنبه و یکشنبه شرایط افزایش غلظت آلاینده‌ها مهیا است. 

حاج بابایی با بیان اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق به ویژه در نیمه‌ غربی استان ۲ تا ۴ درجه افزایش خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۶ و کمینه فردا صبح صفر درجه و خوروبیابانک با ۸ در جه و بویین میاندشت با منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/ش

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.