رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی ذاتا همراه دولت و همچنین مدافع بخش خصوصی است، افزود: در این رابطه کلاس‌های آموزشی برنامه‌ریزی و برگزار شده است تا امور مربوط به مالیات برای مودیان تسهیل شود.

اتاق بازرگانی، همراه دولت و مدافع بخش خصوصی است/ فعالیت یک هزار و 231 واححد صنعتی در زنجان

به گزارش پیامبر مهربان از زنجان، علی یگانه فرد، رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان در نشست فعالان بخش خصوصی با معاون وزیر و رئیس سازمان امور مالیاتی با تاکید بر لزوم رعایت عدالت مالیاتی اظهار کرد: بنابر ارزیابی انجام شده مشکلاتی در امور مالیاتی فعالان اقتصادی وجود دارد که باید شنیده و حل شود. رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی ذاتا همراه دولت و همچنین مدافع بخش خصوصی است، افزود: در این رابطه کلاس‌های آموزشی برنامه‌ریزی و برگزار شده است تا امور مربوط به مالیات برای مودیان تسهیل شود. وی با تاکید بر اینکه بیشتر معضلات موجود در امور مالیاتی مربوط به عدم آشنایی با قوانین است، تصریح کرد: انتظار از امور مالیاتی اصلاح آیین نامه‌ها و شفاف سازی بخشنامه‌ها است. در ادامه جلسه کارشناسان اتاق بازرگانی گزارشی از وضعیت اقتصادی استان ارائه و مشکلات احصا شده را عرضه کردند. در این گزارش اعلام شد که استان یک هزار و 231 واحد صنعتی دارد که که 28 هزار و 376 اشتغال را ایجاد کرده است. طرح‌های مهم در دست اجرای بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در این گزارش 145 مورد اعلام و اشتغال ناشی از آن هم 7 هزار و 800 نفر با سرمایه‌گذاری 83 هزار میلیارد ریالی محقق خواهد شد. همچنین در این گزارش تعداد معادن فعال 266، سلب امتیاز شده 81 و متروکه هم 9 واحد اعلام شد. سهم بخش کشاورزی، شکار و جنگلداری، ماهیگیری از ارزش افزوده فعالیت‌های اقتصاد  از اقتصاد استان در این گزارش 14.99 درصد اعلام شد و پیشنهاداتی برای حل مشکلات پیش روی این فعالیت‌ها در حوزه مالیات ارائه شد. پایان پیام/73004

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.