پیکر شهید «رجب حسین‌زاده» که در منطقه مهران به شهادت رسید، پس از گذشت ۴۰ سال از طریق آزمایش DNA شناسایی و به بیرجند منتقل شد.

اعلام خبر شناسایی پیکر مطهر شهید «رجب حسین‌زاده» پس از ۴۰ سال + تصاویر

به گزارش پیامبر مهربان از بیرجند، ابوالفضل نوفرستی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی به رسانه‌ها اعلام کرد: پس از اعلام این خبر به خانواده شهید حسین‌زاده، پیکر این شهید تازه شناسایی شده، شب گذشته از تهران وارد بیرجند شد. وی گفت: روز سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) پیکر پاک شهید حسین‌زاده بر دستان مردم شهیدپرور از سه راه اسدی تا آرامستان بیرجند تشییع و در قطعه ۲ گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده می‌شود. مراسم وداع مردمی در هیات کهف الشهدا بیرجند برگزار شد، شهید رجب‌ حسین‌زاده ۱۷ شهریور سال ۱۳۶۲ وقتی ۱۸ سال داشت در عملیات والفجر سه در منطقه مهران به شهادت رسید و پیکرش بعد از تفحص با آزمایش DNA شناسایی شد.

پایان پیام/۶۹۰۲۷

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.