وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از جمله نیجر قائل نیستیم، بر لزوم فعال کردن کمیسیون اقتصادی مشترک دو کشور تأکید کرد.

امیرعبداللهیان: هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی قائل نیستیم

به گزارش گروه سیاست خارجی پیامبر مهربان، نمایندگان عضو گروه دوستی پارلمانی نیجر با ایران که به سرپرستی «احمدو ال حمدو» به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند، روز سه‌شنبه دوم اسفند ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگ‌ کردند. امیرعبداللهیان در این ملاقات بر نگاه جمهوری اسلامی ایران در جهت گسترش مناسبات با کشورهای آفریقایی تأکید کرد و افزود: رفت و آمد هیأت‌های پارلمانی می‌تواند زمینه ساز گسترش مناسبات و سفر مقامات ارشد دو کشور به پایتخت‌های یکدیگر باشد. وزیر امور خارجه تصریح کرد: ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از جمله نیجر قائل نیستیم و دو کشور دارای ظرفیت‌های متنوعی برای افزایش مناسبات هستند. وی بر لزوم فعال کردن کمیسیون اقتصادی مشترک بین دو کشور تأکید کرد. «احمدو ال حمدو» رئیس گروه دوستی پارلمانی نیجر با جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با سودمند خواندن ملاقات‌ها و مذاکرات خود در مجلس شورای اسلامی، بر تمایل کشورهای آفریقایی جهت توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد. وی یکی از اهداف سفر گروه دوستی  پارلمانی نیجر به کشورمان را بررسی زمینه‌های توسعه مناسبات بین دو کشور خواند و ابراز امیدواری کرد با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی، راه‌های جدید گسترش روابط دو کشور در همه زمینه‌ها فراهم شود. پایان پیان/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.