یک فضانورد نمای زمین را از ایستگاه فضایی بین‌المللی به اشتراک گذاشت درحالی‌که آن را کاملا غیر واقعی خواند.

انتشار تصویر جدید زمین از ایستگاه فضایی بین‌المللی

به گزارش گروه علم و پیشرفت پیامبر مهربان به نقل از سی نت، عکس جدید زمین که از ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته شده پنل‌های خورشیدی باریک و براقی را نشان می‌دهد. بخشی از زمین به صورت وارونه با نورها و شفق قطبی سبز در امتداد منحنی قابل مشاهده است. «جاش کاسادا» فضانورد ناسا با اشتراک گذاری این تصویر از زمین آن را کاملا غیرواقعی خواند. این منظره زمین را نشان می‌دهد که ظاهراً وارونه آویزان است و نور شفق سبز در امتداد منحنی سیاره می درخشد. این فضانورد روز سه شنبه این تصویر را بدون ارائه جزئیات بیشتر در توئیتر منتشر کرد. لکه های سفید روی سیاره، چراغ های شهری هستند، در حالی که به نظر می رسد شفق سبز بخش وسیعی از جهان را پوشانده است. برخی از آرایه های انرژی خورشیدی ایستگاه نیز مشخص هستند.

  کاسادا در مهرماه طی ماموریت Crew-5 اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید و قرار است در ماه جاری (اسفند) به زمین بازگردد. این تصویر چشم نواز مورد تمجید هواداران فضا و فضانورد ناسا باب هاینز قرار گرفت وی در حال حاضر روی زمین به سر می برد و در ایستگاه فضایی حضور ندارد. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.