رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در استان در سال ۱۴۰۲ بیش از ۳۱ هزار فرصت شغلی حفظ، احیاء و یا ایجاد شده است.

ایجاد و احیای ۳۱ هزار شغل در یزد

به گزارش خبرآنلاین از یزد، غلامعلی دهشیری در تبیین عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در استان اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۵۰۸ درخواست به دبیرخانه ستاد ارسال شد که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع درخواست‌های رسیده ۲۱۰ درخواست با دریافت مصوبه و ۶۴ درخواست با مکاتبه دبیرخانه حل شده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه ۴۵ درخواست از سال ۱۴۰۲ در دبیرخانه ستاد در جریان رسیدگی است، تصریح کرد: همچنین ۱۲ درخواست به علت رسیدگی در مراجع قضایی و ۱۳۰ درخواست غیرمرتبط با عدم پیگیری از دستور کار ستاد خارج شده است.

دهشیری گفت: در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۳۷ جلسه اصلی ستاد، ۴۲ بازدید توسط اعضای اصلی یا اعضای کمیته مقدماتی و جلسات مستمر کمیته مقدماتی برگزار شد که ماحصل آن صدور ۲۳۰ مصوبه جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی بود.وی ادامه داد: از مجموع مصوبات ستاد، ۱۳۵ مصوبه که ۶۴ درصد از مصوبات را تشکیل می‌دهد اجرا، ۳۶ مصوبه در حال اجرا و ۲۴ مصوبه اجرا نشده است.رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: مصوبات اجرا نشده مرتبط با برخی بانک‌های خصوصی، سازمان مدیریت امور اراضی و … است که قطعا دلایل خود را دارند، اما قطعا دلایل عدم اجرا توسط دبیرخانه ستاد بررسی و شناسایی می‌شود.

دهشیری با بیان این‌که درخواست ۱۵ شرکت در ستاد با نظر اکثریت آراء مورد قبول قرار نگرفته است یادآور شد: از مجموع درخواست رسیده به دبیرخانه ستاد ۷۵ درخواست مربوط به شرکت‌های کاشی و سرامیک، ۵۹ درخواست مربوط به شرکت‌های معدنی، ۴۳ درخواست مربوط به شرکت‌های حوزه ساختمان، ۴۶ درخواست مربوط به شرکت‌های فولادی، ۳۶ در خواست مربوط به شرکت‌های کشاورزی و دامپروری، ۴۱ درخواست مربوط به شرکت‌های موادغذایی و لبنی و … است.دهشیری افزود: از این میان ۱۴۰ درخواست مرتبط به سازمان صمت، ۱۱۰ درخواست مرتبط با بانک‌ها، ۸۰ درخواست مرتبط با گمرک، ۴۶ درخواست مرتبط با شرکت شهرک‌های صنعتی، ۳۸ درخواست مرتبط با آب منطقه‌ای و ۳۴ درخواست مرتبط با راه و شهرسازی و … بوده است.

46

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

اولین جمعه تبریز بدون امام جمعه محبوب /فقط می‌خواهم بگویم« باشین ساغ اولسون آذربایجان» /آیت الله آل هاشم خواب ماند، خوابی ابدی

aminkav
 

ایسنا نوشت: هنوز کوی و برزن‌ این شهر از بهت نبود پدر معنوی آذربایجان شرقی بیرون نیامده، امام جمعه‌ها می‌آیند بدون اینکه بپرسند اماممان هست؟ اولین جمعه‌ی بدون سیدمان رسید، شهر با رخت سیاهش نبود آیت‌الله آل هاشم را به رخ می‌کشد.

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۵ خرداد ۱۴۰۳ / ریتم کاهشی بازار طلا تندتر می‌شود؟

aminkav
 

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با بازدهی منفی بسته شد. این افت قیمت، در طلا بیش از سکه بود. هفته گذشته اخبار مربوط به حادثه جان باختن رئیس‌جمهور و تیم همراه وی، سیاست‌گذار را مجبور به ارزپاشی بیشتر برای مدیریت […]

کشاورزان بخوانند/هشدار حمله‌ی ملخ به این مناطق

aminkav
 

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور از احتمال ۵۰ درصدی هجوم ملخ صحرایی در نیمه دوم سال ۱۴۰۳ طبق گزارش فعلی فائو خبر داد و گفت: لازم است جهت مبارزه با آفت ملخ صحرایی در پاییز و […]

انسان‌ها از نیم‌میلیون سال پیش در فلات ایران زندگی می‌کردند

aminkav
 

پس از چندین سال تلاش مستمر تیم ایرانی- فرانسوی کاوش در غار قلعه‌کرد، بالاخره امروز نتایج سن قطعی این محوطه و بقایای انسانی و جانوری آن در نشریه journal of paleolithic archaeology به چاپ رسید.