شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن بازدید از پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان در شرق هرمزگان، خواستار تسریع در تکمیل بیمارستان دوم میناب شد.

بازدید رییس کمیسیون بهداشت مجلس از زیرساخت‌های درمانی شرق هرمزگان

به گزارش پیامبر مهربان از بندرعباس، ساخت بیمارستان 160 تختخوابی میناب سال‌ها است که در حال احداث است و کندی روند احداث این بیمارستان و ضرورت توجه و کمک به اعتبارات درمانی استان هرمزگان سبب شد تا حسین رییسی نماینده مردم شرق هرمزگان در خانه ملت از رییس کمیسیون بهداشت  ودرمان مجلس بخواهد تا در سفری به این استان، وضعیت زیرساخت‌های این بخش را بررسی و نیز برای پاره‌ای دیگر از مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان از جمله کمبود نیروی انسانی، تدبیر کند. حسین علی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در حاشیه بازدید از پروژه در حال ساخت بیمارستان دوم شهرستان میناب اظهار کرد: این طرح حدود 56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ضروری است برای تکمیل سریع‌تر آن اقدام شود. وی با بیان این که تکمیل بیمارستان 160 تختخوابی میناب می‌تواند سبب ارتقای خدمات بهداشتی به مردم این شهرستان و دیگر مناطق همجوار شود، خاطرنشان کرد: تراکم جمعیتی مرتبط با شرق هرمزگان قابل توجه است و نیاز به خدمات تخصصی‌تر و حضور بیشتر نیروی متخصص و فوق تخصص در این منطقه احساس می‌شود که ما نیز این مهم را پیگیری می‌کنیم. شهریاری ادامه داد: ساخت بیمارستان از یک سو و تأمین نیازهای تجهیز این بیمارستان از سوی دیگر باید مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و وزارت بهداشت باشد تا به محض تکمیل عملیات عمرانی پروژه، بتوان سریع‌تر آن را وارد مدار خدمت رسانی به مردم کرد. به گزارش فارس، بیمارستان دوم میناب در پنج طبقه و هفت بلوک درحال احداث است و قرار است شامل بخش‌های اورژانس، درمانگاه، ساختمان اداری و آموزشی، تصویربرداری و فیزیوتراپی، بخش جراحی، آنژیوگرافی، پست آنژیو، آی.سی.یو و سی.سی.یو، PAST CCU ، SICU، آمفی تاتر، بخش بستری زنان، بخش بستری جراحی، بخش کودکان و بخش بستری داخلی باشد. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.