مرد شماره یک شطرنج ایران با اشاره به اینکه اگر بتواند سطح بهتری از خود به نمایش بگذارد شانس کسب مدال دارد، گفت: امروز در مسابقه اول از شکست نجات یافتم.

بازی‌های آسیایی| مرد شماره یک شطرنج ایران: از شکست نجات یافتم

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به چین، پرهام مقصودلو پس از کسب یک تساوی و یک پیروزی مقابل دو حریف خود در روز نخست مسابقات رپید بازی های آسیایی هانگژو، اظهار کرد: خوشبختانه با وجود خستگی مسیر و سفر طولانی که تا رسیدن به چین پشت سر گذاشتم از عملکرد خود تقریبا راضی هستم چرا که روز اول بود و به استراحت بیشتری نیاز داشتم و امیدوار هستم از فردا بهتر بازی کنم و بهتر نتیجه بگیرم. وی ادامه داد: امروز در بازی نخست شرایطم راضی کننده نبود و حریفم خوب بازی کرد و خوشبختانه از باخت نجات پیدا کردم و به تساوی رسیدم. بازی دوم اما بازی راحت تری بود چون به مراتب ضعیف تر بود. مرد شماره یک شطرنج ایران با بیان اینکه از دو مسابقه نخست خود 1.5 امتیاز کسب کرده ام، خاطرنشان کرد: هفت مسابقه باقی مانده و از فردا همه چیز دوباره برایم شروع می شود. مقصودلو در خصوص شانس مدال خود نیز، بیان کرد: از نظر رنکینگ در رتبه پنجم جدول قرار دارم و فکر می کنم اگر اندکی از سطح خود بالاتر بازی کنم شانس مدال دارم اما باید قطعا تلاش کنم و امروز واقعا نتوانستم به چیزی که می خواستم برسم و از فردا تلاشم را بیشتر می کنم و اینکه چه مدالی کسب کنم به عملکردم بستگی دارد. وی در رابطه با سطح مسابقات نیز، عنوان کرد: سطح مسابقات واقعا بالا است و بازیکنانی که از هند و ازبکستان آمده اند سطح بالایی دارند و عبدوالستاروف قهرمان شطرنج سریع جهان بوده است و بازیکنان ملی پوش هندی واقعا در بخش سریع بازیکنان سریع قهاری هستند و استاد بزرگ سایر کشورها نیز حضور دارند و با توجه به اینکه در بازی های اسیایی شرکت کرده اند برای همه خیلی مهم است که بهترین خود را به نمایش بگذارند و همه بازیکنان انگیزه دارند و شرایط سخت است. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.