مقایسه آتش‌سوزی‌ مرگبار هاوایی با114 کشته با آتش‌سوزی کوچکی در خانه بایدن که سال‌ها پیش رخ داده، واکنش‌های منفی و خشم زیادی را نسبت به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا برانگیخت.

بایدن فاجعه هاوایی را با آتش‌سوزی کوچک در خانه‌اش مقایسه کرد+فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل پیامبر مهربان، سخنان «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در سفر به منطقه آتش‌سوزی‌های مرگبار در هاوایی که این فاجعه را با از دست دادن شورلت کوروت مدل ۱۹۶۷ خود مقایسه کرد، خشم زیادی را برانگیخته است. 

آتش‌سوزی‌های ویرانگر هشتم اوت که شهرستان «مائویی» هاوایی را درنوریدد و شهر تاریخی و توریستی «لاهاینا» را تقریباً به طورکامل خاکستر کرد، ۱۱۴ کشته برجا گذاشته، در حالی که حدود ۸۵۰ نفر همچنان مفقود هستند و به گفته مقام‌های آمریکایی امید به زنده یافتن آن‌ها اندک است. 

بعد از فشارهای زیاد برای بازدید از این منطقه در هفته گذشته، بایدن سرانجام دیروز دوشنبه به هاوایی سفر کرد. بایدن و همسرش قبل از دیدار با مقام‌های محلی، با بالگرد از مناطق آسیب دیده دیدن کردند. 

او در سخنرانی برای جمعیت در لاهاینا گفت می‌داند از دست دادن خانه چه حسی دارد و ادامه داد: نمی‌خواهم  سختی‌ها را مقایسه کنم اما من و جیل کمی درک می‌کنیم که از دست دادن خانه چگونه است.

بایدن سپس در تعریف حادثه‌ای که در خانه او رخ داد، گفت: سال‌ها پیش، ۱۵ سال پیش، من در واشنگتن در حال دیدار با مطبوعات بودم. یکشنبه‌ای آفتابی بود. رعد وبرق به خانه ما اصابت کرد، به دریاچه کوچکی بیرون خانه ما–نه دریاچه، یک حوض بزرگ–و به سیمی برخورد کرد که از زیر خانه ما بالا آمده و به کانال‌های گرمایش و کانال‌های تهویه هوا می‌رسید. خلاصه بگویم، نزدیک بود همسرم، کوروت ۶۷ و گربه‌ام را از دست بدهم.   

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

ضرورت اعتباربخشی به پروانه کسب و شناسنامه کشاورزی

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به سیاست‌های کلان دولت در خصوص واگذاری امور تصدی‌گری و اجرایی به بخش خصوصی، اعتباربخشی به پروانه کسب و شناسنامه کشاورزی، به‌عنوان مدرک و سند معتبر شغلی برای ارائه نهاده‌های یارانه‌دار بخش […]

انعقاد تفاهم نامه احداث ۱۱۰ کیلومتر جاده برون شهری در قشم

با امضاء و مبادله تفاهم نامه همکاری بین عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طرفین بر اجرای ۶ پروژه بزرگ مواصلاتی جزیره قشم به صورت […]