بیشترین پاداش صرفه‌جویی برق برای یک خانواده در ماه گذشته معادل 1 میلیون 250 هزار تومان بوده است.

بیشترین پاداش صرفه‌جویی برق یک خانواده به 1.2 میلیون تومان رسید

به گزارش خبرنگار اقتصادی پیامبر مهربان، بر اساس اطلاعات توانیر از طرح پاداش صرفه‌جویی برق، هر مشترک خانگی برق در مناطق گرمسیر به طور متوسط 270 هزار تومان و در مناطق عادی 75 هزار تومان پاداش صرفه‌جویی برق گرفتند.

بر اساس این اطلاعات از 25 میلیون قبض صادر شده از ابتدای خردادماه تا کنون 9 میلیون قبض معادل 35 درصد مشمول پاداش صرفه‌جویی برق شده‌اند.

استان‌های آذربایجان غربی، مازندران و هرمزگان بیشترین میزان کاهش مصرف را در بخش خانگی داشتند. همچنین در استان خوزستان، مصرف برق خانگی 173 مگاوات معادل 2 درصد از سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

*پاداش 1.25 میلیون تومانی برق برای یک خانواده

در این راستا، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس عنوان کرد: بیشترین میزان پاداش ثبت شده برای یک قبض معادل یک میلیون 250 هزار تومان بوده که به دلیل کاهش وسایل سرمایشی برای یک خانواده به دست آمده است.

*پاداش صرفه‌جویی برق تا انتهای شهریور ادامه دارد

طرح پاداش صرفه‌جویی برق اتفاقی است که بر مبنای جزئیات ارائه شده از وزارت نیرو، یک خانواده می‌تواند با کاهش مصرف برق خود نسبت به سال گذشته تا 20 برابر هزینه فروش برق جایزه دریافت کند.

این طرح از ابتدای خرداد سال 1402 آغاز شده و تا انتهای شهریورماه ادامه دارد. بر مبنای مدل اقتصادی این طرح، سقف پرداخت پاداش برای یک خانواده در مناطق عادی نظیر پایتخت به 850 هزار تومان در هر ماه می‌رسد و در مناطق گرمسیر به دلیل الگوی بالاتر، خانواده‌ها ماهانه تا 3.3 میلیون تومان می‌توانند پاداش صرفه‌جویی برق دریافت کنند.

*چگونه در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم

راهکارهایی نظیر قراردادن کولر آبی روی دور کند، استفاده نکردن از کولرهای گازی در زمانی که فضای خانه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، تعدیل روشنایی متناسب با نیاز، تنظیم دمای منزل بر دمای آسایش(24 درجه) و استفاده نکردن از لوازم پرمصرف نظیر اتو، ماشین لباس‌شویی و غیره در زمان اوج بار و همچنین خاموش کردن تلویزیون در زمانی که استفاده نمی‌شود، از جمله راهکارهایی است که می‌تواند زمینه صرفه‌جویی و کسب پاداش را برای خانواده‌ها فراهم کند.

طرح پاداش صرفه‌جویی به مدت 3 ماه دیگر تا انتهای شهریور 1402 ادامه دارد و مردم می‌توانند با صرفه‌جویی برق در 3 ماه پیش‌رو نسبت به دریافت پاداش صرفه‌جویی برق اقدام کنند.

پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

ضرورت اعتباربخشی به پروانه کسب و شناسنامه کشاورزی

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به سیاست‌های کلان دولت در خصوص واگذاری امور تصدی‌گری و اجرایی به بخش خصوصی، اعتباربخشی به پروانه کسب و شناسنامه کشاورزی، به‌عنوان مدرک و سند معتبر شغلی برای ارائه نهاده‌های یارانه‌دار بخش […]

انعقاد تفاهم نامه احداث ۱۱۰ کیلومتر جاده برون شهری در قشم

با امضاء و مبادله تفاهم نامه همکاری بین عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طرفین بر اجرای ۶ پروژه بزرگ مواصلاتی جزیره قشم به صورت […]