وزیر امور خارجه در دیدار وزرای ونزوئلا و نیکاراگوئه شرکت کننده در نشست بانوان تاثیرگذار بر اهمیت روابط ایران با آمریکای لاتین تأکید کرد.

تأکید امیرعبداللهیان بر اهمیت روابط ایران با آمریکای لاتین

به گزارش گروه سیاست خارجی پیامبر مهربان، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار خانم «کاپایا رودریگز»، معاون وزیر خارجه ونزوئلا، گسترش روابط دوجانبه در چارچوب پیگیری همکاری‌ها در حوزه انرژی، فناوری و های‌تک و تعمیق و تقویت مناسبات فیمابین را مورد تأکید قرار داد.  معاون وزیر خارجه ونزوئلا نیز با پر اهمیت خواندن نقش زنان در تمامی کشورها، گفت: کنگره بانوان تاثیرگذار  نشان داد که حضور و جایگاه بانوان در ایران بسیار برجسته، پررنگ و تحسین برانگیز است. به گزارش فارس،  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در دیدار هیأت ۶ نفره زنان، شامل وزرای کشور، خانواده، آموزش و پرورش،  جوانان، بهداشت و آموزش عالی نیکاراگوئه، بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با آمریکای لاتین و نیکاراگوئه تأکید کرد. خانم رامونا رودریگز، وزیر آموزش عالی و رئیس دانشگاه خودمختار نیکاراگوئه که در راس این هیأت ۶ نفره برای شرکت در کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار به تهران سفر کرده است، توسعه روابط دانشگاهی، تبادلات علمی و فرهنگی و انعقاد تفاهمنامه همکاری با دانشگاه تهران، برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و انجام پژوهش‌های مشترک را یکی از اهداف سفر خود برشمرد. در این دیدار سایر وزرای خانم کابینه نیکاراگوئه نیز دیدگاه‌های خود در زمینه‌های مختلف مورد علاقه دو کشور را تبیین کردند. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

قهرمانان ما از قاب‌های شما بزرگ‌ترند

حضور و امدادرسانی مفاخر و مشاهیر ملی به آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی، چیزی عجیب و بیرون از انتظار نیست. اما وقتی پای تنگ چشمی رسانه‌داران خارج نشین به میدان باز می‌شود این اتفاق معمولی، ابعاد و جلوه‌های دیگری پیدا می‌کند.