معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: هرچند از بارش‌های جوی کاسته شده اما از چهارشنبه تا اوایل هفته آینده هوای سرد در استان ماندگار است؛ به‌طوری‌که حتی در مناطق دشت و جلگه یخبندان خواهیم داشت.

تداوم هوای سرد زمستانی و شب‌های یخبندان تا اوایل هفته

احمد اسدی معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی امروزه دریاره وضعیت هوای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار پیامبر مهربان در مازندران، اظهار کرد: همان‌گونه که هشدار داده شد از بامداد یک‌شنبه با شکل‌گیری جریانات سرد شمالی و همراهی آن با امواج متناوب تراز میانی شاهد افزایش ابر و بارش‌های پراکنده در آسمان مازندران بودیم.  وی افزود: به‌تدریج از بعدازظهر یک‌شنبه با تقویت سامانه بارشی، بارش‌ها در آسمان مازندران گسترش یافت. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به کاهش ابرناکی و ناپایداری آسمان استان، اضافه کرد: انتظار داریم به‌تدریج شاهد بارش‌های پراکنده در مناطق غربی استان باشیم. اسدی یادآور شد: طی این مدت بیشترین بارش برف با ارتفاع ۲۰ سانتی‌متر از شانه‌تراش تنکابن و ۱۵ سانتی از دلیر چالوس و بیشترین میزان باران هم از تنکابن با ۵۱ میلی‌متر به ثبت رسید.  وی تصریح کرد: هرچند از بارش‌ها کاسته شده اما از چهارشنبه تا اوایل هفته آینده هوای سرد در استان ماندگار خواهد بود؛ به‌طوری‌که حتی در مناطق دشت و جلگه یخبندان خواهیم داشت. معاون هواشناسی مازندران یادآور شد: انتظار می رود صبح روزهای پنج‌شنبه و جمعه سردترین دما را شاهد باشیم و کمینه دما در غرب استان تا ۲ درجه زیر صفر و در شرق استان و گدرجه زیر صفر برسد.  اسدی با تاکید بر اینکه کشاورزان تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشند، اضافه کرد: احتیاط و توجه به هشدارها برای تردد در محورهای کوهستانی و   مدیریت در مصرف انرژی نیز مورد تاکید است.  وی گفت: دریای مازندران مازندران در این مدت به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.   پایان پیام/۸۶۰۳۴/ج

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.