رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به وعده مجلس یازدهم برای تعیین تکلیف طرح ساماندهی کارکنان دولت ، از تصویب این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس یازدهم

به گزارش پیامبر مهربان از شهرستان ساری، علی بابایی کارنامی با اشاره به وعده مجلس یازدهم برای تعیین تکلیف طرح ساماندهی کارکنان دولت، از تصویب این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد. وی با اشاره به اهمیت و ضرورت طرح ساماندهی کارکنان دولت در کشور و با تاکید بر حمایت‌های لازم از سوی مجلس یازدهم و دولت سیزدهم، اظهار کرد: مجلس یازدهم بنا به ضرورت اهمیت طرح ساماندهی کارکنان دولت اعم از نیروهای پیمانی، قرارداد کار معین و به‌ویژه ساماندهی نیروهای شرکتی دستگاه‌های اجرایی و با توجه به وجود برخی اشکالات در خصوص قوانین شرکت‌های واسطه‌ای، طرح ساماندهی کارکنان دولت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شد.  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عادلانه نبودن نظام پرداخت حقوق و دستمزد در دستگاه‌های اجرایی، افزود: متاسفانه برخی از شرکت‌های واسطه‌ای و خدماتی، نسبت به تعهدات خود مبنی بر واریز حقوق و دستمزد نیروهای حجمی و شرکتی طرف قرارداد، کوتاهی می‌کنند که این امر مورد گلایه مکرر بسیاری از نیروهای زحمت‌کش و خدوم دستگاه‌های اجرایی می‌شد که باید برای حل آن مجلس شورای اسلامی اقدام می‌کرد. رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت با ۱۷۳ رأی موافق، ۲۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه با جزئیات این طرح موافقت کرده و نحوه استخدام نیرو در دستگاه‌های دولتی را مشخص کردند. بابایی کارنامی ادامه داد: در آینده این طرح برای اجرا و ساماندهی هر چه بهتر کارکنان دستگاه های اجرایی پس از تایید نهایی شورای نگهبان، جهت اجرای طرح به دولت ابلاغ خواهد شد. وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وعده نمایندگان مجلس یازدهم در راستای تعیین تکلیف طرح ساماندهی کارکنان دولت خاطرنشان کرد: توقع به حق مردم از مجلس و نمایندگان، تعیین تکلیف وضعیت استخدام‌ها بوده و لذا مجلس در همین راستا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت کارکنان شرکتی، قراردادی و پیمانی اقدام و این طرح را به تصویب رساند. پایان پیام/۸۶۰۳۴/غ

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

قهرمانان ما از قاب‌های شما بزرگ‌ترند

حضور و امدادرسانی مفاخر و مشاهیر ملی به آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی، چیزی عجیب و بیرون از انتظار نیست. اما وقتی پای تنگ چشمی رسانه‌داران خارج نشین به میدان باز می‌شود این اتفاق معمولی، ابعاد و جلوه‌های دیگری پیدا می‌کند.