رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: تعامل دستگاه قضایی استان با نمایندگان مردم در مجلس موجب حل مشکلات مردم و رضایتمندی عمومی را بدنبال دارد.

تعامل دستگاه قضایی و تقنینی رضایتمندی عمومی بدنبال دارد/لزوم تصویب لوایح مربوط به شوراهای حل اختلاف

به گزارش پیامبر مهربان از سنندج، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی در دیدار اعضای شورای قضایی استان با مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: فلسفه تشکیل این جلسه، عمل به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) در راستای تعامل و هم افزایی بیش از پیش میان مدیران و مسئولین دستگاه‌های مختلف در جهت حل مشکلات و مسایل مردم  است. رئیس‌کل دادگستری استان کردستان افزود: از جمله مهم‌ترین و محوری‌ترین اهداف کلان دستگاه قضایی استان اجرای عدالت و رضایتمندی عمومی است که با جدیت در دادگستری استان دنبال می‌شود. وی بر لزوم انعکاس کم و کاستی‌ها در خصوص مسایل دستگاه قضایی استان توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به مدیران این دستگاه در استان تاکید کرد: پرسنل دستگاه قضایی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به لحاظ مراجعات مکرر و متعدد مردمی ملجأ و پناهگاه مردم هستند و حجم عظیمی از گرفتاری‌ها و مشکلات مردم به این دو نهاد ارجاع می‌شود. حسینی بر لزوم کمک به تخصیص اعتبار احداث پروژه ساختمان اداره کل دادگستری و محاکم تجدیدنظر استان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: متاسفانه دستگاه قضایی استان کردستان از لحاظ نیروی انسانی و امکانات رفاهی در سطح بسیار پایینی قرار دارد و در چند سال اخیر با حداقل امکانات، حداکثر بهره‌وری ایجاد شده و ضروری است تا نمایندگان مجلس در حدود وظایف قانونی خود در این خصوص چاره‌اندیشی نمایند. رئیس‌کل دادگستری استان کردستان بر لزوم تصویب لوایح مربوط به شوراهای حل اختلاف و حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و همچنین افزایش اعتبارات اختصاصی به قوه قضاییه در برنامه هفتم توسعه تاکید کرد. رحیمی رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر همکاری و تعامل بیش از پیش نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با دستگاه قضایی استان ، اظهار داشت: کمبود پزشک قانونی در استان از مشکلاتی است که باید چاره‌اندیشی شود. همچنین شیوا قاسمی‌پور نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه ویژه به مرز باشماق مریوان تاکید کرد و افزود: متاسفانه در شهرستان مریوان کارخانه و واحد تولیدی فعال وجود ندارد و نرخ بیکاری در این شهرستان بالاست. پرویز اوسطی نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در این جلسه بر لزوم خروج زندان قروه از سطح شهر تاکید کرد و افزود : مشکلات احداث کارخانه لاستیک رازی و همچنین کارخانه بستنی عسل با رفع موانع موجود باید برطرف شود. در پایان این جلسه، نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی بالاتفاق بر لزوم تصویب لوایح مربوط به دستگاه قضایی و همچنین افزایش اعتبارات دستگاه قضایی در برنامه هفتم توسعه تاکید کردند. انتهای پیام/2330/71

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.