در جلسه شورای حفظ حقوق بین المال استان فارس از سوی رئیس سازمان امور اراضی کشور از اقدامات رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان در تثبیت مالکیت و صدور اسناد و همچنین حفاظت از اراضی کشاورزی استان تقدیر شد.

تقدیر رئیس سازمان امور اراضی کشور از حمایت‌های قضایی دادگستری فارس در امر تثبیت اراضی

به گزارش پیامبر مهربان از شیراز، در جلسه شورای حفظ حقوق بین المال استان فارس از سوی رئیس سازمان امور اراضی کشور از اقدامات رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان در تثبیت مالکیت و صدور اسناد و همچنین حفاظت از اراضی کشاورزی استان تقدیر شد.

در این نشست که به منظور بررسی عملکرد و رفع موانع اجرایی در حوزه اجرای قانون حد نگار در استان فارس برگزار شد رضا افلاطونی رییس سازمان امور اراضی کشور ضمن تقدیر از جهش یازده رتبه ای استان فارس در اجرای قانون حد نگار گفت: این جهش مدیون حمایت های قضایی است.

این مراسم که با اهدا لوح تقدیر به رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان ادامه یافت که در بخشی از تقدیر نامه رییس سازمان اراضی کشور از مدیر ارشد قضایی استان عنوان شده است « نگهداری از منابع پایه کشور به عنوان بستر دستیابی به توسعه پایدار و تامین امنیت غذایی جامعه مدیون زحمات مدیران متعهد و تلاش گری است که همه توان دانش و عمر گرانبهای خود را سرمایه برای سربلندی کشور عزیزمان قرار داده اند و اقدامات جهادی آنان در حوزه مدیریت زمین های کشاورزی و عرصه های مختلف زمینه ساز آثار مثبتی در توسعه و حفاظت از این اراضی بوده است.»

در این نشست همچنین رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تشریح اقدامات هماهنگ مسئولین قضایی و اجرایی استان در حوزه تثبیت اراضی گفت: این اقدامات باید مستمر ‌و جدی تر از گذشته در دستور کار قرارگیرد چرا که استان فارس یکی از استان هایی است که در حوزه زمین همچنان مورد طمع زمین‌خواران و کوه خواران قرار دارد و بخش عمده ای از پرونده های حقوقی ما در مرکز استان و سایر حوزه های قضایی را پرونده های مرتبط با زمین و اراضی تشکیل داده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین پایگاه های مقابله با زمین خواری و تعرض به اراضی، شورای پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی استان است بیان داشت: اتخاذ تصمیمات مناسب در این شورا نتیجه تعامل و همدلی و هدف مشترک اعضای این شورا در حفظ و صیانت از بیت المال است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس تشکیل قرارگاه مشترک مقابله با زمین خواری و کوه خواری با حمایت استاندار فارس و نظارت مستمر و جدی دستگاه قضایی را یکی دیگر از اقدامات تأثیر گذار در امر حفظ حقوق بیت المال خواند و تصریح کرد: دستگاه قضایی حامی جدی مدیرانی است که با زمین خواری مقابله نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال استان فارس گفت: در کنار اقدامات مقابله ای اقدامات پیشگیرانه نیز دارای اهمیت ویژه ای است چرا که بهترین راه و شیوه جلوگیری از زمین خواری تثبیت اراضی ملی است.

رئیس شورای قضایی استان فارس با بیان این نکته که تاکنون ۹۹درصد از اراضی ملی و ۴۱درصد از اراضی زراعی استان تثبیت شده است گفت: این در حالی است که استان فارس یکی از استان های پهناور کشور است و این اقدام در ماه های انتهایی سال گذشته و ابتدای امسال نتیجه تلاش های جهادی مجموعه های اجرایی و قضایی مسئول بوده که بخشی از آن بر عهده نماینده دادگستری در کمیته رفع تداخلات است.

وی تصریح کرد: هدف‌گذاری لازم در راستای تثبیت کلیه اراضی ملی و زارعی استان در شورای حفظ حقوق بیت المال و کارگروه جنبی این شورا انجام شده است که با دستیابی به این هدف می توانیم از تشکیل بخش عمده ای از دعاوی ملکی و مرتبط با اراضی جلوگیری کنیم و بر چالش زمین خواری در استان غلبه نماییم.

پایان پیام/خ

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برادری در عین اختلاف سلیقه

به جرأت می‌توان سردار بسیجی و بزرگ قهرمان میهن شهید حاج قاسم سلیمانی را نمونه‌ای بارز و مثال‌زدنی از توجه به اشتراکات و تلاش برای جذب مهربانانه و صادقانه طیف‌های مختلف فکری و سلیقه‌ای دانست. اکنون نیز باید توجه داشت که آن‌قدر […]