بخشدار مرکزی گچساران گفت: افزون بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال ادوات مهار آتش سوزی بین ۸ دهیاری روستاهای این شهرستان توزیع شد.

توزیع ادوات مهار آتش سوزی بین دهیاری ۸ روستای گچساران

علی محمد آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: با فرا رسیدن فصل گرما امکان ایجاد آتش سوزی های احتمالی در منابع طبیعی جنگلها و مراتع با توجه به پوشش گیاهی گچساران وجود دارد. وی بیان کرد: در همین راستا باید روستاهای برخی مناطق حفاظت شده که در آن ها امکان وقوع آتش سوزی بالاتر از مناطق دیگر است، تجهیز شوند. بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد: در این شهرستان ۵۰ هزار هکتار مناطق حفاظت شده وجود دارد که در سالهای گذشته در برخی از آنها آتش سوزی رخ داده است.  آقایی عنوان کرد: از این میزان ۲۶ هزار هکتار کوه خامی، ۱۱ هزار هکتار دیل و ۱۳ هزار هکتار کوهسرخ می باشد.  وی گفت: به منظور تسریع در مهار آتش سوزی های احتمالی این مناطق حفاظت شده، تعداد ۸ دمنده و برخی ادوات مهار آتش سوزی با همکاری اداره محیط‌زیست در اختیار دهیاران ۸ روستای حاشیه این مناطق قرار گرفته است.  بخشدار مرکزی گچساران خاطرنشان کرد: از دیگر ادوات مهار آتش سوزی توزبع شده بین دهیاران این روستاها می توان به ۴۰ عدد آتشکوب، ۴۰ عدد بیل، ۴۰ عدد دستکش و اره اشاره کرد.  آقایی با اشاره به اینکه ارزش ریالی این ادوات و دمنده ها جمعا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بوده، بیان کرد: این ادوات مهار آتش سوزی بین دهیاری روستاهای دیل،آرو، آب ریگون ، گناوه لری، آب توت، آبجیرک، جهاد آباد و مارین توزیع شده است.  وی افزود: در آتش سوزی مناطق حفاظت شده دهیاریها و تشکل های مردم نهاد بسیار موثر هستند.

پایان پیام/ ۸۲۰۳۳

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.