مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: سالانه هزار و ۶۶۷ تن پشم از دام‌ های عشایر استان به ارزش ریالی بیش ۳۰ میلیارد تومان تولید می شود.

تولید سالانه یک هزار و 667 تن پشم از دام‌های عشایر ایلام

فرشاد یاسمی مدیر کل امور عشایر استان ایلام شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار پیامبر مهربان در ایلام گفت: سالانه هزار و ۶۶۷ تن پشم از دام‌های عشایر استان به ارزش ریالی  بیش ۳۰ میلیارد تومان تولید می شود. وی افزود: پشم عشایر استان توسط اتحادیه و تشکل‌های عشایری جمع آوری شده و جهت فرآوری و تبدیل به فرش، صنایع نساجی و البسه  با مبادی مورد نظر قرار داد بسته خواهد شد. مدیر کل امور عشایر استان ایلام ادامه داد: عشایر و دامدارن هر ساله در نیمه دوم فصل بهار و با فرارسیدن گرمای هوا نسبت به برینه کردن دام‌ها اقدام می‌ کنند. یاسمی در پایان گفت: یکی از سنت هایی فرهنگ همیاری زنان و مردان  عشایر را متجلی می‌سازد و نماد همدلی و همیاری عشایر است پشم چینی است. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.