فرماندار بیرجند برگزاری دومین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی را فرصتی برای معرفی تمدن غنی استان برشمرد.

جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی فرصتی برای معرفی تمدن غنی استان است

به‌گزارش پیامبر مهربان از بیرجند، علی فاضلی‌فرد، فرماندار بیرجند روز جمعه در  آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار استان گفت: مردم خطه خراسان جنوبی به فرهنگ، ادب و هنر زبانزد هستند و در طول تاریخ این موضوع را ثابت کرده‌اند. فرماندار بیرجند با ابراز امیدواری از اینکه خروجی کار عکاسان ثبت صحنه‌های به یادماندنی و انعکاسی از تاریخ این سرزمین باشد که قرن‌ها به یادگار بماند افزود: پدران علم امروزی در رشته‌های مختلف متعلق به خراسان جنوبی هستند و در این خطه آثار متعدد فرهنگی، هنری و تاریخی وجود دارد که بیانگر میراث و تمدن کهن و غنی استان است. فاضلی فر گفت: در شهر کویری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی ۹ باغ تاریخی موجود است که شاید در تصور و باور خیلی از هموطنان نگنجد در کویر چنین باغ‌هایی وجود داشته باشد. وی بیان کرد: حضور کنسولگری انگلیس در بیرجند نیز دلیل بر اهمیت جغرافیایی منطقه است. فرماندار بیرجند گفت: ایران عزیز پیشینه کهن زیادی داریم و چیزی که مغفول مانده هنر عکاسی است.  فرماندار بیرجند هنر عکاسی را هنر ثبت لحظه‌ها و انتقال پیام‌‌ها و مفاهیم دانست و بیان کرد: کمتر هنری را می توان مانند عکاسی پیدا کرد که این چنین در زندگی بشر نفوذ کند و این نشان از اهمیت هنر عکاسی است. فاضلی‌فرد افزود: عکاسان در این جشنواره تمدن قوی این منطقه را به تصویر خواهند کشید که برای قرن ها به یادگار خواهند ماند و ایشان سربازان خط مقدم جبهه فرهنگی هستند. فرماندار بیرجند گفت:امروز جمهوری اسلامی ایران در معادلات بین‌المللی حرف اول را می‌زند و دلیل قدرتمندی و دیلپماسی عزت است که توسط ایران در دنیا حاکم شده و نگاه‌ها را به این سرزمین معطوف کرده است. وی گفت: فرهنگ غنی، تمدن و پیشینه تاریخی قوی مردم خراسان جنوبی تنها در حوزه میراث‌فرهنگی نیست بلکه در حوزه اقتصاد و کشاورزی هم نمودهایی وجود دارد که راهبردی بوده و مختص خراسان جنوبی است. پایان پیام/۶۹۰۲۷

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.