همسر رئیس جمهور قرقیزستان در راس یک هیات عالی رتبه از مقامات عالی رتبه این کشور در اولین کنگره بین المللی بانوان در شهر «تهران» شرکت کرد.

حضور همسر رئیس جمهور قرقیزستان در اولین کنگره بین المللی بانوان در «تهران»

به گزارش خبرنگار پیامبر مهربان در بیشکک، «آیگل جبارآوا» همسر رئیس جمهوری  قرقیزستان  به دعوت رسمی «جمیله علم الهدی» همسر رئیس جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیات عالی رتبه از مقامات این کشور در اولین کنگره بین المللی بانوان تاثیر گذار وارد شرک ت کرد. در بدو ورود در فرودگاه امام خمینی (ره) وی از سوی مقامات کشورمان مورد استقبال رسمی قرار گرفت. جبارآوا قرار است در این سفر علاوه بر شرکت در کنگره و ایراد سخنرانی ملاقات های جداگانه ای با همسر رئیس جمهوری اسلامی ایران و برخی از مقامات کشورمان انجام دهد. این اولین سفر خانم جبارآوا به ایران می‌باشد و در بین هیات های اعزامی از کشورهای آسیای مرکزی به کنگره مذکور تنها هیات قرقیزی در بالاترین سطح شرکت نموده است. کنگره اولین بین المللی بانوان با حضور بانوان مختلف از ایران و کشورهای جهان از دیروز آغاز شده است که در ابتدای این نشست «انسیه خزعلی» معاون زنان و خانواده  رئیس جمهور سخنرانی کردند. پایان پیام/.

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.