هر دم از این باغ بری می‌رسد … خبر خوب تر از خوب‌تری می‌رسد! البته با اجازه شاعر نامی؛ جناب آقای نظامی تحریف ریزی در شعر معروفش انجام دادیم و امید که راضی باشد از ما! می‌بینید؟! فقط کافی است همت کنیم. هم ما هم شما! شما نگاهتان را تغییر دهید و ما هم خبرهای خوب بیشتری را پیش روی‌تان قرار دهیم که بخوانید و کیفش را ببرید. چشم روی هم بگذاریم یک سال می‌شود که همراه هم شدیم و هر روز دست‌مان در بسته خبر خوب پرتر از قبل است؛ مثل امروز به وقت ۱۹ فروردین ۱۴۰۲.

خبر خوب| میلیاردر شوید با روزی حلال در پشت بام/ هدیه راننده تاکسی به مسافران محجبه

گروه خبرخوب: اگر قرار باشد در یک جمله ماه رمضان را تعریف کنید چه می گویید؟ رهبری تعبیر زیبایی دارند از این ماه و در یک کلام می گویند رمضان یعنی ماه فرصت‌ها! نه فقط فرصتی برای عبادت و بندگی که فرصتی برای بخشش، برای بهتر شدن، برای انسانیت و… امروز بسته خبر خوب مان را با یک روایت از شیخ رجب علی خیاط شروع می‌کنیم و در این روزها که فصل جا به جایی‌ها آغاز شده خطاب مان به صاحب خانه‌هاست که  ماه فرصت‌ها را بهانه‌ای کنند برای بخشش! برای انصاف! آن هم به سبک شیخ رجب علی خیاط. *صاحب خانه عزیز حمایت! حمایت! یک روز شیخ رجب علی خیاط در خانه مستاجرش را می زند. وقتی مستأجر در را باز می‌کند شیخ برای بچه دار شدنش به او تبریک می‌گوید و از او می‌خواهد که اجاره نامه را بیاورد. مستأجر اجاره نامه را می‌آورد و شیخ از او می‌پرسد ماهیانه چقدر کرایه می‌دهید؟ مستأجر می‌گوید سه ریال و پیش خودش فکر می‌کند که حتماً قرار هست اجاره بیشتری پرداخت کند. اما شیخ به او می‌گوید: از این به بعد دو ریال بده چون بچه دار شدی و خرجت بیشتر شده! راستش را بگویید کدام تان اگر بفهمید مستاجرتان بچه دار شده، اینطوری با او تا می‌کنید. ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. از همین حالا در ماه رمضان شروع کنید. در بازار پر سر و صدای اجاره بها هوای مستاجرها را داشته باشید.

*روزی حلال در پشت بام خانه/ با خورشید خانم میلیارد شوید در میان همه خبرهایی که از کمبود انرژی شنیده‌اید، جای یک خبرخوب حسابی خالی است که شاید تا الان به گوشتان نخورده باشد. حتماً هر بار که از کمبود برق و احتمال خاموشی‌ها شنیده‌اید توی دلتان خالی شده اما روی خورشید و انرژی خورشیدی حساب باز نکرده‌اید! می دانید که در همین خراسان جنوبی خودمان ده ها خانواده روزی حلال در می‌آورند از خورشید و انرژی خورشیدی و برق می‌فروشند به نیروگاه‌ها؟ صدها خانواده نیروگاه خروشیدی زدند روی پشت بام خانه و از خورشید خانم کسب درآمد می‌کنند و دل شان هم قرص است که خبری از کمبود انرژی نیست. 

 در همین چند ماه گذشته ۶۰۵ نیروگاه برق خورشیدی خانگی با مجموع ظرفیت ۷.۲ مگاوات در روستاها و شهرهای استان خراسان‌جنوبی به بهره برداری رسیده که از این تعداد ۸۵ نیروگاه در یک سال گذشته به شبکه سراسری متصل شده است. حالا بشنوید از درآمد اهالی خراسان جنوبی از خورشید خانم!  از ابتدای راه‌اندازی این نیروگاه‌های خانگی برق خورشیدی، تاکنون ۳۵ هزار و ۱۴۸ مگاوات ساعت، انرژی برق در استان تولید شده که ۶۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان درآمد نصیب مالکان این نیروگاه‌ها کرده است. شما هم می‌توانید با یک سرمایه گزاری یک تیر و دو نشان که چه عرض کنیم یک تیر و پنج شش نشان بزنید. بد نیست بدانید که این پنل ها روزانه ۵ کیلو وات برق تولید می‌کند و در داخل کنتور قرار می‌گیرد، سپس از طریق کابل‌ها آماده فروش و وصل به شبکه برق استان می‌شود.  

*باز هم ساخت ایران خدا را شکر که  عبارت «ساخت ایران» در بسته خبرخوب روزانه از دهان ما نمی‌افتد و هر چند روز یک بار، خبر تولید یک محصول ساخت کشورمان را به سمع و نظرتان می‌رسانیم. خبر ساخت ایران این دفعه هم متعلق است به همان همیشگی!؛ یعنی دانش بنیان‌ها. متخصصان یک مجموعه دانش‌بنیان، دانش فنی تولید کیت‌های تشخیص بیماری‌های ژنتیکی را بومی‌سازی کردند. تا قبل از این اگر در یک نوزاد مشکوک می‌شدند به بیماری ژنتیکی، پدر ومادرش باید میلیونی پول می‌دادند برای تشخیص دقیق بیماری. چون این کیت‌های تخصصی وارداتی بود. امیدواریم که بیماری از همه تازه متولد شده‌ها دور باشد اما اگر خدای نکرده پزشکان کیت لازم شدند برای تشخیص دقیق بیماری ژنتیکی، از این به بعد از کیت‌های ساخت ایران استفاده می‌کنند. *هشتک؛ بی تفاوت نباشیم/ هدیه راننده تاکسی به مسافران با حجاب این روزها که موضوع حجاب و ضرورت آن بحث روز است با هشتگ بی تفاوت نباشیم بخوانید روایت یک مسافر تاکسی را و احسنت بگویید به راننده تاکسی؛ «سلام، من امروز تاکسی سوار شدم، آقای راننده به من بابت حجابم تخفیف دادند و از پوشش من که چادر بود تشکر کردند. خیلی حس خوبی پیدا کردم. از ایشان تشکر کردم بابت کار قشنگ‌شان، اینکه هرکس احساس مسئولیت داشته باشد و به نوبه خودش قدمی بردارد خیلی با ارزشه!» هر کدام از ما مسئولیم. به نوبه خودمان، برای ترویج حجاب در جامعه اما راهش خیلی مهم است که این راننده تاکسی راهش را پیدا کرده است؛ زبان محبت! بیایید بی تفاوت نباشیم.  

*ایستاده حتی با قامت خمیده/ تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل اینجا نماز جمعه دانشگاه تهران است، همین دیروز! تصویر این پیرمرد با پشت خمیده و پاهای بی جانش خودش یک روایت ناتمام است از عشق ناب به وطن. این تصویر جای حرف و حدیثی باقی نمی‌گذارد و یادآور این شعر است؛ تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. این تصویر را یکی از مخاطبان ارسال کرده و در توضیح آن نوشته است: «اون آقایی که قدش خمیده است یه پیرمرد حدوداً هفتاد هشتاد ساله است که وقتی به نماز ایستاده بود پاهایش از شدت ضغف می‌لرزید… ولی با همه این اوصاف پای این دستور خدا وایساده و خودش را به نماز جمعه رسانده بود! ای کاش امثال من جوون هم از این بنده خدا یاد بگیریم.»  

*هردم از این باغ بری می‌رسد/ خبرخوب تر از خوب تری می رسد… هر دم از این باغ بری می‌رسد … خبرخوب تر از خوب‌تری می‌رسد. البته با اجازه شاعر نامی جناب آقای نظامی تحریف ریزی در شعر معروفش انجام دادیم و امید که راضی باشد از ما! می‌بینید؟! فقط کافی است همت کنیم. هم ما هم شما! شما نگاهتان را تغییر دهید و ما هم خبرهای خوب بیشتری را پیش رویتان قرار دهیم که بخوانید و کیفش را ببرید. کم کم یک سالی می شود که همراه هم شدیم و هر روز دست مان پر تر از قبل است. مثل این خبرخوب که شاید در میان پمپاژ ناامیدی در رسانه‌های معاند اصلاً به گوش شما نرسیده باشد؛ در قالب طرح‌های آب‌رسانی ۴۸ هزار نفر از مشترکان مناطق شهری و ۱۲ هزار نفر مشترک روستایی شهرستان خواف از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند و دیگر تمام شد دوران بی آبی مردم این شهرستان. مدیر امور آب و فاضلاب خواف گفته: مشکل تأمین آب شرب حدود ۶۰ هزار نفر از جمعیت ساکن در مناطق شهری و روستایی این شهرستان مرزی خراسان رضوی با اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی و اصلاح و بازسازی خطوط انتقال رفع شده است. بد نیست بدانید که مرکز شهرستان ۱۶۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در فاصله ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد. *حد توکل چیست؟ پرسید حد توکل چیست؟ حضرت رضا (ع) فرمودند: «اینکه با وجود خدا از هیچ کس نترسی!» الهی ما دلمان قرص است به بودنت، به اینکه می دانیم هوایمان را داری. هوای خودمان و حال دل مان را که امید داریم آن را تبدیل کنی به احسن الحال! الهی آمین.   *خوش خبر باشید و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت [email protected] یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توییتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.