مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری بابیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۹۲۰ طرح اشتغال توسط مددجویان و خانواده‌های نیازمند در استان اجرا شده است، گفت: طی سال جاری یک هزار و ۷۳ مددجوی تحت حمایت خودکفا شده است.

خودکفایی بیش از ۱۰۰۰ مددجوی کمیته امداد در چهارمحال و بختیاری

جاسم محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال یک هزار و ۷۳ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خودکفا شدند، گفت: دارندگان این طرح‌های اشتغال، فعالیت خود را از سال گذشته و یا حتی ۲ سال پیش آغاز کرده‌ و در سال جاری به درآمد باثبات رسیده‌اند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند‌.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح‌های ثبت‌شده توسط کارشناسان اشتغال، بر اساس افراد واجد شرایط، بازدهی طرح‌های اشتغال و بازار محصول تولیدی بررسی می‌شود، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و ۶۹۰ طرح جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌ است.

وی افزود: طی این مدت یک هزار و ۹۲۰ طرح اشتغال با اعتبار ۱۳۶ میلیارد تومان اجرا شده است و مابقی طرح‌ها نیز در انتظار دریافت تسهیلات از محل بانک‌ها است.

محمدی میزان تسهیلات پرداختی به مجریان طرح‌های اشتغال خانگی، خودکفایی و کارآفرینی را تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان عنوان و خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات طرح‌های اشتغال دارای مجوز بانک مرکزی شامل خرید خودروهای کشاورزی، احداث گلخانه و فعالیت‌های دانش‌بنیان نیز تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی کسب و کار، تولید محصولات باکیفیت، کسب جایگاه در بازار و دست‌یابی خانواده‌های نیازمند تحت حمایت و غیرتحت حمایت به درآمد پایدار از اهداف پیگری طرح‌های اشتغال است.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در سال گذشته ۸ هزار و ۶۸۶ طرح اشتغال‌زایی با اعتبار ۵۱۰ میلیارد تومان اجرا شده است، اضافه کرد: طی سال گذشته ۲ هزار مددجوی تحت حمایت در استان خودکفا شدند.

وی در پایان با اشاره به بسته‌های تشویقی ویژه کارآفرینان، کارفرمایان و صاحبان بنگاه‌های بزرگ و کوچک اقتصادی که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم می‌کنند، گفت: پرداخت حق بیمه مددجویان به مدت ۲ سال و در مناطق محروم تا چهار سال توسط کمیته امداد و پرداخت تسهیلات تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۷ ساله در مناطق محروم به کارفرمایان از جمله این مشوق‌ها است.

پایان پیام/ ۶۸۰۴۰

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

ببینید | ماجرای عجیب گم‌شدن ۳ دختر چوپان در کرمان

aminkav
 

سه دختر با وجود هشدار در مورد سیل استان کرمان به دلیل اصرار پدر خانواده گوسفندان را به چرا می‌برند. با جاری شدن سیل، گله گوسفندان گیر افتاده و تلف می‌شوند و این ۳ دختر نیز از ترس پدر به خانه باز […]