دانشمندان توانستند در آزمایشگاه، 99 درصد از سلول‌های سرطانی را با استفاده از ارتعاش مولکولی نابود کردند.

دانشمندان به درمان سرطان نزدیک‌تر شدند

به گزارش گروه علم و پیشرفت پیامبر مهربان به نقل از ساینس‌الرت، دانشمندان روش جدیدی برای از بین بردن سلول های سرطانی کشف کرده اند. تحریک مولکول‌های آمینوسیانین با نور نزدیک به مادون قرمز باعث می‌شود که مولکول‌ها به‌طور هماهنگ به ارتعاش درآیند، به اندازه‌ای که غشاهای سلول‌های سرطانی را از هم جدا کنند.

مولکول های آمینوسیانین در حال حاضر در تصویربرداری زیستی به عنوان رنگ های مصنوعی و معمولاً در دوزهای پایین برای تشخیص سرطان استفاده می شود.

جیمز تور شیمیدان دانشگاه رایس می گوید: «این یک نسل کاملاً جدید از ماشین های مولکولی است که ما آنها را چکش مولکولی می نامیم.»

استفاده از نور نزدیک به مادون قرمز در این تحقیق مهم است زیرا دانشمندان را قادر می سازد تا به عمق بدن نفوذ کنند و بدون نیاز به جراحی، سرطان را در استخوان ها و اندام ها درمان شود.

در آزمایش‌هایی که روی سلول‌های سرطانی کشت‌شده آزمایشگاهی انجام شد، روش چکش مولکولی 99 درصد در از بین بردن سلول‌ها موفق بود. این رویکرد همچنین روی موش‌های مبتلا به تومور ملانوما آزمایش شد و نیمی از حیوانات بدون سرطان شدند.

این مطالعه با استفاده از نیروهای مکانیکی در مقیاس مولکولی، روشی متفاوت برای درمان سرطان است که نتایج آن Nature Chemistry منتشر شده است.

پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

سلیمی نمین: توئیت فضائلی درباره حجاب را با توجه به جایگاهش در دفتر رهبری باید لحاظ کرد /جامعه را به سمت لجبازی نبریم

aminkav
 

چهره سیاسی اصولگرا می‌گوید: برخی به نحوی برخورد می‌کنند که گویا حساسیت آنها نسب به حجاب بیش از دیگران است. در صورتی که همه بابت اینکه ما رابطه سالمی بین زن و مرد نداشته باشیم، ناراحت می‌شویم حتی آن بانوانی که حجاب‌شان […]

مازنی:برخوردهای خشن در خیابان‌ها با زنان براساس کدام منبع رخ می‌دهد؟ /قیمت دلار چند برابر سال ۱۴۰۰ شده اما صدایی از دولتمردان در نمی آید

aminkav
 

یک نماینده ادوار مجلس گفت: رئیسی در دوره روحانی قیمت ارز را دستمایه تمسخر دولت وقت قرار می‌داد اما حالا که قیمت دلار چندبرابر نسبت به سال ۱۴۰۰ شده، صدایی از دولتمردان درنمی‌آید. در طول سال چندین بار قیمت‌ها افزایش می‌یابد، اما […]