هاشمی رفسنجانی در روز بیست و سوم اردیبهشت سال ۱۳۸۰ روایتی از چند دیدار روزانه نوشته‌است؛ از دیدار با رئیس دفتر همکاری فناوری تا عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و رییس مرکز فرهنگ اسلامی.

درخواست دلاری از آیت الله  هاشمی از زبان خودش

به گزارش پیامبر مهربان، مشروح خاطرات آیت الله هاشمی در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۰ را بخوانید؛

آقایان [سیدرضا] سجادی، [رئیس دفتر همکاری‌های فن‌آوری ریاست‌جمهوری] و دکتر [همایون] معدل، [مدیرعامل شرکت فناوری هیدروژن و عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس] آمدند. با ویدئو، در مورد تکنولوژی پیل سوختی، گزارشی دادند. دکتر معدل، این تکنولوژی را از آمریکا که کار می‌کرده، آورده تا به جای سوخت بنزین و یا گاز در خودروها، از برق حاصل از پیل سوختی استفاده شود که از هیدروژن یا گاز و یا متانول، به عنوان ماده اصلی استفاده شود. مدعی است، ارزان‌تر از بنزین تمام می‌شود و آلودگی هوا هم ندارد و گفت، اکنون در آلمان و چند کشور دیگر، در آستانه تولید انبوه این‌گونه خودروها هستند و برای پشتیبانی مالی و سیاسی، برای پیاده‌کردن این تکنولوژی استمداد کرد. معلوم شد با مهدی هم مذاکره کرده‌اند که در کنار طرح گازسوزکردن خودروها، از این پیل استفاده شود.

آقای [علی‌اصغر] مروارید، [رئیس مؤسسه فرهنگ‌ اسلامی] آمد و دعوت کرد برای بازدید از «مرکز انقلاب» یا میهمانی در منزلش و برای خرید تعدادی از «مجموعه فقه» که اخیراً با ترکیب فقه شیعه و سنی در ۱۱۰ جلد در لبنان چاپ کرده و قیمت هر دوره ۸۰۰ دلار است، استمداد کرد.

آقای [علیرضا] پیروزمند، [از بخش‌ تحقیقات ‌حوزه‌ علمیه] از قم آمد و دربارۀ نظام اسلامی براساس معارف اصل اسلام و بدون مونتاژ با داده‌های فرهنگ و تمدن غرب، مطالبی داشت؛ از گروه همکاران مرحوم [محمدرضا] حسینی‌شیرازی است.

عصر آقای [منصور] رضوی، رئیس سابق سازمان امور [اداری و] استخدامی آمد. برای انتخابات ریاست‌جمهوری، نام‌نویسی کرده است. دربارۀ نقاط مثبت خود توضیحات داد. برای کسب رأی فکر می‌کند، مشکل اصلی‌اش نداشتن پول برای تبلیغات است. برای کمک یا وام استمداد کرد و برای ادامه مشورت کرد.

پیش از مغرب به دانشگاه تهران رفتیم و در مراسم عزاداری ستاد [برگزاری] نماز جمعه شرکت‌ کردم. نماز مغرب و عشا، به امامت من خوانده شد. به خانه آمدیم. شام از همان غذای نذری‌شان فرستادند. مسئله تظاهرات بربرها در الجزایر، مشکل‌ساز شده است؛ گویا نیمی از مردم از نژاد بربرند و اخیراً در شمال شرقی الجزایر که منطقه اصلی آنهاست، درگیری‌هایی با پلیس پیدا کرده‌اند؛ حدود هشتاد نفر کشته شده‌اند.

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

اولین جمعه تبریز بدون امام جمعه محبوب /فقط می‌خواهم بگویم« باشین ساغ اولسون آذربایجان» /آیت الله آل هاشم خواب ماند، خوابی ابدی

aminkav
 

ایسنا نوشت: هنوز کوی و برزن‌ این شهر از بهت نبود پدر معنوی آذربایجان شرقی بیرون نیامده، امام جمعه‌ها می‌آیند بدون اینکه بپرسند اماممان هست؟ اولین جمعه‌ی بدون سیدمان رسید، شهر با رخت سیاهش نبود آیت‌الله آل هاشم را به رخ می‌کشد.

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۵ خرداد ۱۴۰۳ / ریتم کاهشی بازار طلا تندتر می‌شود؟

aminkav
 

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با بازدهی منفی بسته شد. این افت قیمت، در طلا بیش از سکه بود. هفته گذشته اخبار مربوط به حادثه جان باختن رئیس‌جمهور و تیم همراه وی، سیاست‌گذار را مجبور به ارزپاشی بیشتر برای مدیریت […]

کشاورزان بخوانند/هشدار حمله‌ی ملخ به این مناطق

aminkav
 

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور از احتمال ۵۰ درصدی هجوم ملخ صحرایی در نیمه دوم سال ۱۴۰۳ طبق گزارش فعلی فائو خبر داد و گفت: لازم است جهت مبارزه با آفت ملخ صحرایی در پاییز و […]

انسان‌ها از نیم‌میلیون سال پیش در فلات ایران زندگی می‌کردند

aminkav
 

پس از چندین سال تلاش مستمر تیم ایرانی- فرانسوی کاوش در غار قلعه‌کرد، بالاخره امروز نتایج سن قطعی این محوطه و بقایای انسانی و جانوری آن در نشریه journal of paleolithic archaeology به چاپ رسید.