وزیر امور خارجه در دیدار وزیر صنایع و تجارت بورکینافاسو با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط با کشورهای آفریقایی، بر لزوم استفاده از فرصت‌ها برای افزایش همکاری‌ها تأکید کرد.

دیدار وزیر صنایع و تجارت بورکینافاسو با امیرعبداللهیان

به گزارش گروه سیاست خارجی پیامبر مهربان، «سرژ پودا» وزیر صنایع و تجارت بورکینافاسو که برای بازدید از نمایشگاه اکسپو ایران به تهران سفر کرده، عصر امروز (دوشنبه) ۱۸ اردیبهشت ماه با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط با کشورهای آفریقایی در زمینه‌های مختلف، بر لزوم استفاده از فرصت‌ها برای افزایش همکاری‌های فیمابین تأکید کرد. وزیر صنایع و تجارت بورکینافاسو نیز در این دیدار از پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌ها تمجید کرد و افزود: فرصت و زمینه‌های فراوانی برای همکاری فیمابین وجود دارد. وی همچنین سفر هیأت ۱۴ نفره بخش خصوصی بورکینافاسو به ایران برای بازدید از نمایشگاه اکسپو را فرصت مناسبی برای شناخت بیشتر شرکت‌های کشورش از ظرفیت‌های بالای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران خواند و ابراز امیدواری کرد با افزایش رفت و آمدها، دو کشور شاهد گسترش بیش از پیش همکاری‌ها باشند. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.