رئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۱۴۰۰ هکتار از اراضی ملی در این استان در سال گذشته خبر داد.

رفع تصرف ۱۴۰۰ هکتار از اراضی ملی در هرمزگان

به گزارش پیامبر مهربان از بندرعباس، مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری هرمزگان امروز در مورد میزان رفع تصرفات و قلع و قمع مستحدثات غیرقانونی در سال 1401، گفت: با توجه به تأکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر مقابله قاطع و بدون اغماض با متصرفان اراضی ملی و دولتی، در سال گذشته بیش از 1400 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی این استان به ارزش بالغ بر 66 هزار میلیارد ریال آزاد شده است. وی در ادامه‌ افزود: همچنین بیش از 22 هکتار از سواحل و حریم 60 متری دریا به ارزش بیش از 3 هزار میلیارد ریال در این بازه زمانی رفع تصرف شده‌است. رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: رفع تصرفات از حریم و بستر رودخانه های استان نیز در سال 1401 بیش از 30 هزار متر مربع است که ارزش تقریبی آن بیش از 192 میلیارد ریال است. قهرمانی همچنین آزادسازی اراضی ملی و رفع تصرف از منابع طبیعی را از جمله مهمترین اولویت‌های دادگستری استان هرمزگان در سال پیش رو و در راستای اجرای بند دوم اصل 156 قانون اساسی و ناظر بر احیای حقوق عامه عنوان کرد و یادآور شد: از همین ابتدای سال همه دستگاه‌های متولی باید ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با تمام توان در جهت پاسداری و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش کنند و مجموعه دادگستری نیز در این امر خطیر به آنها کمک خواهد کرد. وی همچنین با هشدار به متصرفان غیرمجاز، خاطرنشان کرد: مقابله با تصرفات غیرقانونی در سال 1402 نیز به صورت بی امان و بدون هیچگونه مماشات ادامه خواهد یافت و هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی، برخورد قاطع دستگاه قضایی را به همراه داشت. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.