شهردار دونتسک می‌گوید ارتش اوکراین با استفاده از مهمات خوشه‌ای اهدایی غرب، به زیرساخت‌های غیرنظامی در این منطقه حمله کرده است.

روسیه: اوکراین با بمب خوشه‌ای به دونتسک حمله کرد

به گزارش گروه بین‌الملل پیامبر مهربان، بعد از ارسال بمب‌های خوشه‌ای توسط آمریکا به اوکراین برای جنگ با روسیه و استفاده از آن علیه خاک این کشور که منجر به کشته‌شدن یک خبرنگار شد، کی‌یف بار دیگر از این نوع مهمات استفاده کرد. «الکسی کولمزین» شهردار روسی دونتسک بامداد یکشنبه خبر داد ارتش اوکراین با استفاده از مهمات خوشه‌ای اهدایی غرب، به زیرساخت‌های غیرنظامی در این منطقه حمله کرده است. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، کولمزین در بیانیه‌ای تلگرامی گفت که ساختمان یک دانشگاه در دونتسک در پی حمله اوکراینی‌ها با بمب خوشه‌ای، از بین رفته است. وی در این‌باره توضیح داد: «در نتیجه حمله اخیر به دونتسک، اولین ساختمان دانشگاه اقتصاد و تجارت در آتش سوخت. اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که علت آتش‌سوزی، حمله نیروهای اوکراینی با استفاده از مهمات خوشه‌ای بوده است». طبق این گزارش، این در حالی است که رژیم کی‌یف که ماه گذشته از آمریکا بمب‌ها و دیگر مهمات خوشه‌ای دریافت کرد، در ادامه دروغ‌های خود متعهد شده بود که از آنها فقط برای از بین بردن سربازان دشمن استفاده کند.  

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

عکس| دریافت گل تساوی داماش مقابل دریای بابل در دقیقه ۹۷

aminkav
 

در چهارچوب هفته پنجم از رقابت‌های لیگ یک فوتبال باشگاه‌های کشور تیم فوتبال داماش گیلان در استادیوم شهید دکتر عضدی رشت پذیرای دریای بابل بود که در نهایت ۲ تیم بدون برد جدول با نتیجه یک بر یک به تساوی رسیدند. امید […]