مقام ارشد دولت روسیه اظهار داشت که تلاش‌های غرب برای ایجاد شکاف در روابط بین روسیه و ارمنستان بیهوده خواهد بود.

روسیه: تلاش برای ایجاد شکاف در روابط روسیه و ارمنستان بیهوده است

به گزارش گروه بین الملل پیامبر مهربان، «ولادیمیر کولوکولتسف» وزیر کشور روسیه روز دوشنبه اظهار داشت که هرگونه تلاش کشورهای غیردوست برای ایجاد شکاف در روابط روسیه و ارمنستان بیهوده خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمنیا»، ولادیمیر کولوکولتسف، وزیر کشور روسیه این اظهارات را روز دوشنبه در «مسکو» در ملاقات با «واهه فازاریان» وزیر کشور ارمنستان بیان کرد.  

وی افزود که هرگونه تلاش کشورهای غیردوست برای ایجاد شکاف در روابط روسیه و ارمنستان بیهوده خواهد بود و همکاری بین دو کشور و به نفع مردم توسعه خواهد یافت.

به گفته وی، یکی از ابزارهای رویارویی ترکیبی غرب علیه روسیه، توسعه احساسات روس هراسی در کشورهای منطقه است. کولوکولتسف همچنین به همکاری فعال ارمنستان در سازمان پیمان امنیت جمعی اشاره کرد.

اخیرا نیز «واغارشک هاروتونیان» سفیر ارمنستان در روسیه گفت که ایروان استقرار ماموران «سازمان پیمان امنیت جمعی» در مرز با جمهوری آذربایجان را رد نکرده است.

 سفیر ارمنستان در روسیه اظهار داشت: «هیچکس حضور ناظران سازمان پیمان امنیت جمعی را رد نکرده است.»

هاروتونیان همچنین اظهارات برخی سیاستمداران و شخصیت‌های مخالف دولت ارمنستان مبنی بر اینکه « نیکول پاشینیان» نخست وزیر در حال تدارک خروج این کشور از سازمان پیمان امنیت جمعی است را رد کرد(جزئیات بیشتر).

سازمان پیمان امنیت جمعی مقر آن در مسکو است و اعضای آن روسیه و ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان هستند.در سال ۲۰۰۲، سازمان پیمان امنیت جمعی در جلسه‌ای در مسکو تصمیم گرفت که سازوکارها و ساختارهای همکاری بین کشورهای عضو معاهده امنیت جمعی را به یک سازمان بین‌المللی منطقه تبدیل کند و به آن وضعیت مناسب بدهد.

پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts