فرماندار شهرستان همدان از آمادگی افتتاح و کلنگ‌زنی پنج پروژه مهم و اثرگذار در همدان خبر داد و گفت: «شهرک صنفی» و «تصفیه‌خانه مهاجران» جزو این پروژه‌ها هستند.

«شهرک صنفی» و «تصفیه‌خانه مهاجران» جزو پروژه‌های بزرگ آماده افتتاح همدان

 مسلم مخفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه پنج پروژه مهم و اثرگذار در همدان آماده افتتاح و کلنگ‌زنی است اظهار کرد: نخستین پروژه آماده بهره‌برداری شهرک صنفی بوعلی ۲ است، پروژه‌ای که با ۴۵۰ واحد تجاری و اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه همدان قبلا هم به عنوان مرکزیت توزیع کالا و خدمات در غرب کشور مطرح بود که با افتتاح این پروژه موضوع تثبیت می‌شود گفت: فعالیت این پروژه برای استان آورده خوبی خواهد داشت. فرماندار همدان با بیان اینکه آماده افتتاح بیمارستان اکباتان با ظرفیت ۲۷۰ تخت هستیم عنوان کرد: ۳۵۰ میلیارد تومان برای اقدامات عمرانی این پروژه هزینه شده و ۵۰ میلیارد تومان نیز صرف تجهیزات آن شده است. وی تصریح کرد: این بیمارستان بیش از ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تقریبا آماده افتتاح است که کمی از کارها نظیر محوطه‌سازی باقی مانده است. مخفی افزود: تصفیه‌خانه مهاجران نیز به زودی آماده افتتاح خواهد شد که در انتقال آب از سد تالوار به همدان نقش مهمی دارد و باعث می‌شود آب بیشتری به همدان منتقل شود. وی با تاکید به اینکه دو پروژه بزرگ نیز در این شهرستان آماده کلنگ‌زنی است عنوان کرد: ۱۳ هکتار زمین جنب باغ میوه برای احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی اختصاص داده شده و آماده کلنگ‌زنی است. فرماندار همدان گفت: ساخت این بیمارستان در شهرستان همدان در حوزه گردشگری سلامت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در غرب کشور موثر خواهد بود‌. وی تصریح کرد: ۱۴۰ هکتار زمین نیز برای ساخت ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی در اراضی باغ میوه آماده است که کارهای اولیه آن انجام شده و می‌شود برای کلنگ‌زنی آن برنامه‌ریزی کرد. مخفی با تاکید به اینکه آماده افتتاح و کلنگ‌زنی این پروژه‌ها هستیم و به تشخیص استاندار و در برنامه‌ها و مناسبت‌های پیش رو این اقدام انجام خواهد شد گفت: غیر از آنها نیز پروژه‌هایی در شهرستان همدان تعریف شده که به ترتیب آماده افتتاح خواهند شد و در مجموع برنامه ما این است که آنها را امسال به بهره‌برداری برسانیم. پایان پیام/89026/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

قهرمانان ما از قاب‌های شما بزرگ‌ترند

حضور و امدادرسانی مفاخر و مشاهیر ملی به آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی، چیزی عجیب و بیرون از انتظار نیست. اما وقتی پای تنگ چشمی رسانه‌داران خارج نشین به میدان باز می‌شود این اتفاق معمولی، ابعاد و جلوه‌های دیگری پیدا می‌کند.