عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: تقویت نگاه نخبگانی در طراحی و تهیه بنر‌ها و بیلبورد‌های شهری با استفاده از کنشگران و کارشناسان اهمیت ویژه‌ای دارد.

طراحی تبلیغات شهری نگاهی نخبگانی می‌خواهد

به گزارش پیامبر مهربان از یزد، فخرالسادات خامسی پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد، اظهار کرد: ضرورت دارد سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در خصوص بیلبورد‌های شهری، مخاطب سنجی و ذائقه سنجی اجتماعی داشته باشد و نظر اکثریت شهروندان را در طرح و محتوای بیلبورد لحاظ کند.

وی با اشاره به این‌که محتوا و طرح بیلبورد‌های سطح شهر، بخشی از عملکرد و فعالیت شهرداری را نشان می‌دهد، افزود: تقویت نگاه نخبگانی در طراحی و تهیه بنر‌ها و بیلبورد‌های شهری با استفاده از کنشگران و کارشناسان، حوزه‌های اهمیت ویژه‌ای دارد. 

عضو شورای اسلامی شهر گفت: در این خصوص باید از نظر فعالان و‌ کنشگران و کارشناسان حوزه‌های مختلف هنری، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، ادبی، امور بین الملل، سیاسی، مردم شناسی، روان شناسی، سلامت و بهداشت و …بهره برد.

خامسی تصریح کرد: جلب همکاری دانشگاه‌ها، بنیاد نخبگان، سازمان‌های مردم نهاد و کنشگران اجتماعی و فرهنگی، برگزاری نشست‌های نقد و بررسی با حضور نخبگان و کارشناسان هر حوزه، تحلیل محتوا‌های دوره‌ای و مستمر، برگزاری ایده شو‌ها و استارتاپ‌ها و اعلام فراخوان‌های عمومی در قالب جشنواره‌ها و مسابقات می‌تواند در جلب رضایت بیشتر شهروندان موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: بیلبورد شهری باید علاوه بر اینکه جلوه زیبایی به شهر می‌دهد، سلیقه و سواد بصری مخاطب را هم بالا ببرد، موضوعی که باید در طرح و محتوای بیلبورد‌ها در نظر گرفته شود.

پایان پیام/ب

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.