دانش آموزان و اقشار مختلف مردم تهران در مقابل سفارت سابق آمریکا فریاد استکبار ستیزی سر دادند؛ یکی از این شعارها جمله طنازانه «پاریس از بسیجیه» بود.

طنین انداز شدن شعار «پاریس پر از بسیجیه» در مقابل لانه  جاسوسی!

به گزارش خبرنگار توانا، راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان با حضور دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم صبح امروز  شنبه ۱۴۰۲ از خیابان فلسطین تا لانه جاسوسی با شعار«نظم نوین جهانی با نسل آرمانی» که از اهداف امام خمینی(ره) بود برگزار شد. این ایام مقارن است با مظلومیت مردم فلسطین و نسل‌کشی ‌‌‌‌‌‌‌مردم غزه توسط رژیم غاصب و آمریکای جنایتکار و به همین علت ۱۳ آبان ماه امسال از حساسیت ویژه ای برخوردار است .

۱۳ آبان یادآور تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه ،شهادت قریب به ۵۷ نفر در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان است. این روز عجز حکومت استبدادی در برابر دانش آموزان و ایمانِ دانشجویان مسلمان پیرو خط امام را نشان داد و امسال هم بعد از ۴۴ سال روز مانند ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۷ با حضور خود ثابت کردند که هیچگاه زیر بار ظلم نمی روند .امروز روز ملی استکبار جهانی و ‌حضور اقشار مردم در این راهپیمایی در گوشه گوشه ی شهر ها و روستاهای ایران تجدید بیعتی هست با آرمان های امام خمینی (ره) و شهدا و مقام معظم رهبری . امسال که مقارن است با نسل کشی و کودک کشی مردم غزه توسط رژیم غاصب با حمایت های آمریکای جنایتکار  چیزی که دائما به چشم می‌خورد  نشانه های حمایت مردم از این کشور مظلوم هست و با پرچم ها و نماد ها و شعار ها این را متذکر می‌شوند .

اهتزاز پرچم ایران با نام الله توسط مردم به خصوص نوجوانان شور این مراسم را چندین برابر میکرد و پرچم فلسطین در میان این شور و هیجان نشان دهنده ی این بود که در غم و مظلومیت این مردم بی پناه شریک هستیم ‌.استقبال از این مراسم تا حدی بود که دقایقی قبل از شروع آن ، مردم به خیابان آمده و اتحاد و همدلی خود را به نمایش در آوردند . همچنین حضور نسل جدید ایران بخش قابل توجه این راهپیمایی بوده است و نشان می دهد آینده ی ایران همواره پای این انقلاب خواهد ایستاد.

آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل توسط دانشجویان و دانش آموزان و شعار های مکرر مرگ بر آمریکا ومرگ بر اسرائیل خشم و انزجار آن ها را نسبت به سیاست های این مستکبران نشان می داد. این روز ، روز شعار سر دادن است شعار هایی که تشر می‌زنند ذلت را نمی پذیرند و  مردم با گفتن شعارهایی همچون  آمریکا در چه فکریه، پاریس پر از بسیجیه و مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا استکبار ستیزی خود را نشان می دادند و دائما خشم و بیزاری خود را با شعار ها و پرچم ها و دست نوشته ها یادآوری می‌کردند.

همخوانی سرود های انقلابی و حماسی باعث ایجاد حس و حال وطن دوستی، رشادت و قهرمانی و حس و حالی شبیه به  پیروزی هایی است که در این سال ها بدست آورده ایم. دست نوشته های در دست مردم، نوجوانان و جوانان جالب بود و برخی از آن هارا به شیوه ی امروزی  نوشته بودند که نشان از حضور نسل نوجوان و جوان در این راهپیمایی است .علاوه بر پرچم ایران و نماد های وطن دوستانه ای که در دستان اقشار بود ، تصاویری از بنیانگذار انقلاب اسلامی ، رهبر معظم انقلاب و حاج قاسم سلیمانی در دستانشان خودنمایی می‌کند و تصاویری از کودکان بی پناه مردم غزه دست به دست همراه با پرچم این کشور می چرخید. حضور جانبازان در این راهپیمایی هم حائز اهمیت بود زیرا نشان دهنده ی روحیه خستگی ناپذیری و ایستادگی آنهاست. ابولفضل دانش آموز کلاس ششم ابتدایی که در این راهپیمایی حضور داشت با عقیده به این که آمریکا و دیگر کشورها  و افراد نباید پشت اسرائیل باشند و باید کمک کرد به این مردم مظلوم،گفت: ما امروز آمدیم که تا به مردم غزه ثابت کنیم که پشتشون هستیم‌.

  این راهپیمایی با قرائت قطعنامه  پایان یافت و در این قطعنامه تاکید شد :به آمریکا، انگلستان و فرانسه اعلام می‌کنیم که  محور مقاومت محدود به غزه و فلسطین نیست و اگر بمباران‌ و کشتار وحشیانه مردم مظلوم غزه متوقف نگردد، هیچ سناریویی را دور از ذهن ندانید و آگاه باشید که هویت ما با هراس‌افکنی در جان اشغالگران گره‌خورده و سلاح‌های ما بی‌تاب و جمجمه های شما در تیررس ماست و بهای جان بی‌گناهان، منافع و جان‌های شما خواهد بود. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

ببینید | ماجرای عجیب گم‌شدن ۳ دختر چوپان در کرمان

aminkav
 

سه دختر با وجود هشدار در مورد سیل استان کرمان به دلیل اصرار پدر خانواده گوسفندان را به چرا می‌برند. با جاری شدن سیل، گله گوسفندان گیر افتاده و تلف می‌شوند و این ۳ دختر نیز از ترس پدر به خانه باز […]