نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی خبر داد که به دولت آمریکا اعلام کرده است که در ماههای آینده، مجوز جدیدی برای احداث شهرکهای جدید صادر نخواهد کرد.

عقب‌نشینی نتانیاهو: مجوز جدیدی برای احداث شهرک‌های اسرائیلی صادر نخواهد شد

به گزارش گروه بین‌الملل پیامبر مهربان، دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی بعد از ظهر امروز دوشنبه خبر داد که به دولت آمریکا درباره شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین پیام ارسال کرده است. خبرگزاری «سوا» به نقل از دفتر نتانیاهو گزارش داد، کابینه رژیم صهیونیستی به «دولت آمریکا اعلام کرده است که در ماههای آینده، مجوز جدیدی برای احداث شهرکهای جدید صادر نخواهد کرد». در بیانیه نتانیاهو آمده است: اسرائیل به جز ۹ شهرک جدیدی که در کابینه مورد توافق قرار گرفته است، در ماههای آینده شهرکهای جدیدی احداث نخواهد کرد. اسرائیل در عین حال به توقف تخریب ساختمانهای [متعلق به شهروندان فلسطینی] در منطقه ج متعهد نخواهد بود. شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی هم پیش از این گزارش داد، مسئولان بلندپایه صهیونیست به دولت آمریکا گفته‌اند که احداث هیچ شهرک تازه‌ای را کلید نخواهند زد، مگر در صورتی که حملاتی مشابه حملات اخیر صورت بگیرد که در پی آن شماری از صهیونیستها به هلاکت رسیدند. این در حالی است که پایگاه عبری «واللا» اخیرا مدعی شد که با میانجیگری آمریکا و با فشار شدید دولت بایدن، رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین به توافقی برای کاهش تنش در کرانه باختری دست یافته‌اند و طرفین در همین راستا، اقدامات یکجانبه را برای چند ماه به حالت تعلیق درخواهند آورد. دو منبع اسرائیلی نیز دعا کردند، تشکیلات خودگردان بر اساس این توافق، اقدامات خود علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل را تعلیق خواهد کرد و تل‌آویو نیز شهرکسازی جدید را از دستور کار خارج خواهد کرد. بر خلاف ادعای نتانیاهو، «اوریت استروک» وزیر شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی اخیرا از «یوآو گالانت» وزیر امنیت این رژیم خواست تا صدها خانه فلسطینی را که در سال‌های اخیر در نقاط مختلف کرانه باختری احداث شده، تخریب کنند. این وزیر صهیونیست مدعی شد که این خانه‌ها و ده‌ها محله دیگر که تشکیلات خودگردان مجوز احداث آن‌ها را صادر کرده، طبق توافقنامه اسلو در منطقه «ج» که متعلق به «ملت یهود» است، ساخته شده است. استروک که افراطی‌ترین شهرک‌نشین صهیونیست در الخلیل است، مدعی شد که فلسطینیان این خانه‌ها را به صورت غیرقانونی و بدون مجوز احداث کرده‌اند. وی ی همچنین گفت که کابینه این رژیم سعی خواهد کرد در سریع‌ترین زمان ممکن ده‌ها نقطه‌ای را که شهرک‌نشینان اشغال کرده و خانه‌های پیش ساخته‌ای را در آن قرار داده‌اند،  به عنوان شهرک جدید به رسمیت بشناسد. پایان پیام/م

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.