مسؤول واحد بررسی علل حریق و حوادث سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه گفت: علت آتش‌سوزی ساختمان ۶ طبقه کرمانشاه؛ روشن بودن کپسول گاز پیک‌نیکی داخل بالکن طبقه چهارم و تجمع وسایل مازاد قابل اشتعال نزدیک به شعله سبب اشتعال اولیه شده بود.

علت آتش‌سوزی ساختمان ۶ طبقه کرمانشاه مشخص شد/ حریق ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت

به گزارش پیامبر مهربان از کرمانشاه، عصر روز شنبه هفتم اسفندماه ساختمان مسکونی 6 طبقه در خیابان مرکزی کرمانشاه دچار حریق شد. حریق از طبقه چهارم شروع و به دیگر طبقات سرایت می‌کند. ۲۱ نیروی آتش‌نشانی از چهار ایستگاه با هفت خودرو به محل اعزام شدند. اورژانس هم با یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حاضر شد و اما علت حادثه به گفته میری مسؤول واحد بررسی علل حریق و حوادث سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه، روشن بودن کپسول گاز پیک‌نیکی داخل بالکن و تجمع وسایل مازاد قابل اشتعال نزدیک به شعله سبب اشتعال اولیه شده بود. وی ادامه داد: نمای اصلی ساختمان از جنس کامپوزیت بوده که با حرکت شعله به سمت بالا، حریق به طبقات فوقانی سرایت می‌کند که خوشبختانه با سرعت‌ عمل نیروهای آتش‌نشانی از گسترش بیش از اندازه حریق جلوگیری شد با توجه به اینکه نمای ساختمان مجاوری هم کامپوزیت داشت که اگر حریق به سمت چپ حرکت می‌کرد ۱۰۰درصد، ۶ طبقه واحد مجاور هم درگیر حریق می‌شد. مسؤول واحد بررسی علل حریق و حوادث سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه اضافه کرد: واحد خود کانون حریق به علت سرایت شعله خسارت‌ها و یک مصدوم سوختگی داشت و ۹ نفر دیگر مصدومان به دلیل استنشاق گاز و دود بود.      

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

خدمت رسانی بیش از ۴۰۰ گروه جهادی به مردم مناطق زلزله‌زده خوی

aminkav
 

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: بیش از ۴۰۰ گروه جهادی در مناطق زلزله زده خوی پای کار هستند، این گروه‌ها از ۵ نفر تا ۱۵ در تخصص‌ و مهارت‌های مختلف با تناوب زمانی مختلف مثل ۲۰ روزه و ۲۵ روزه خدمت […]