فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان کرمان در حوزه برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر ۱۷۹ منزل خرده‌فروش با هماهنگی دستگاه قضایی مورد بازرسی قرار گرفت و حدود ۴۷۰ کیلو انواع مواد مخدر از این افراد کشف شد.

فرمانده انتظامی کرمان: کشف ۴۷۰ کیلو مواد مخدر از منازل خرده‌فروشان در کرمان

به گزارش پیامبر مهربان از کرمان، سردار عبدالرضا ناظری بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه طرح ارتقا امنیتی شهرستان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح ارتقا امنیت اجتماعی در شهرستان کرمان به‌مدت پنج روز توسط همکارانم در کلانتری‌های شهرستان و پلیس‌های تخصصی با هماهنگی دستگاه قضایی اجرا شد و در این طرح دستاوردهای بسیار خوبی را همکاران داشتند. وی عنوان کرد: مهمترین محور طرح ارتقا امنیت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان، جمع‌آوری سارقان به عنفی بود که در معابر تلفن همراه و یا سایر تجهیزات و اشیا قیمتی از جوانان و مردم عزیزمان به سرقت می‌بردند و یا اخاذی می‌کردند. سردار ناظری بیان کرد: در این طرح سه باند سارق به عنف در شهرستان کرمان شناسایی و منهدم شد و در این زمینه ۱۸ نفر سارق به عنف دستگیر شدند و این افراد تا کنون به ۲۰ فقره سرقت اعتراف کردند و همچنین مالباختگان این افراد را شناسایی کردند.  وی افزود: در حوزه برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر ۱۷۹منزل خرده‌فروش با هماهنگی دستگاه قضایی مورد بازرسی قرار گرفت و حدود ۴۷۰ کیلو انواع مواد مخدر از این افراد کشف شد و همچنین برخی از این خانه‌ها با دستور مقام قضایی پلمب شده است.  فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: موتورسیکلت‌های سنگین که در معابر به‌ویژه در محور هفت‌باغ بعضاً در روزهای پایانی هفته ایجاد مزاحمت برای همشهریان داشتند، راکبین آنها شناسایی شدند و در این زمینه ۱۷ دستگاه موتور سیکلت توقیف شده است. وی ادامه داد: در این طرح با سارقان عادی که در معابر باتری خودروها، لوازم جانبی خودروها، لوازم موتورسیکلت و سرقت از منازل را انجام می‌دادند برخورد شد و ۳۵۳ فقره سرقت در این حوزه کشف شده است.  فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری ۴۵ نفر از اراذل و اوباش در این طرح یاد کرد و عنوان داشت: از این افراد ۱۸ قبضه سلاح و مقادیر زیادی مهمان کشف شده است.  وی خاطرنشان کرد: چند کارگاه تولید مشروبات الکلی منهدم و بیش از ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در این طرح کشف شد. ناظری اضافه کرد:  در این طرح همچنین تعداد ۴۷۰ کارگاه ضایعاتی مورد بازدید قرار گرفت و بیش از ۱۷۰ کارگاه ضایعاتی با دستور مقام قضایی پلمب شد.  وی با اشاره به اینکه سن ارتکاب به جرم به دلایل مختلفی پایین آمده است، گفت: سارقین به عنف دستگیر شده بین سن ۱۶ تا ۲۵ سال هستند.  ناظری ادامه داد: ۴۹۱ متهم و محکوم فراری در این طرح دستگیر شدند، این افراد در حال گذراندن دوره محکومیت خود بودند که از رأفت اسلامی که شامل آنها شده بود سوءاستفاده کردند.  پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.