تیم ملی وزنه‌برداری ایران با درخشش وزنه‌برداران مازندرانی بر سکوی نخست مسابقات قهرمانی آسیا ایستاد.

قهرمانی ایران در وزنه‌برداری آسیا با درخشش ورزشکاران مازنی

به گزارش پیامبر مهربان از ساری، تیم ملی وزنه‌برداری مردان ایران بالاتر از ازبکستان و چین به عنوان قهرمانی در بخش تیمی رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۳ در کره جنوبی دست یافت. ایران با ۶۳۵ امتیاز بالاتر از ازبکستان ۶۳۱ امتیازی و چین به مقام قهرمانی رسید. تیم کشورمان در این دوره از رقابت‌ها صاحب ۲ طلا، ۳ نقره و ۵ برنز شد.  حسین سلطانی ۲ طلا و یک نقره، آیت شریفی و علیرضا یوسفی هر کدام یک نقره، مصطفی جوادی و فاطمه کشاورز هر کدام ۲ برنز و مهدی کرمی یک برنز کسب کردند. در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا که در شهر جینجو کره جنوبی جریان دارد، علیرضا یوسفی و آیت شریفی در دسته ۱۰۹+کیلوگرم به روی تخته رفتند. علیرضا یوسفی در یک ضرب وزنه‌های ۱۷۶ ، ۱۸۴ و ۱۹۰ را مهار کرد و در جایگاه هشتم قرار گرفت. آیت شریفی دیگر نماینده کشورمان در دشته ۱۰۹+ کیلو در یک ضرب وزنه‌های ۱۸۶ ، ۱۹۲ و ۱۹۷ را مهار کرد و به مدال نقره یک ضرب دست پیدا کرد. در این دسته گور میناسیان از بحرین به عنوان قهرمانی رسید.  *مدال نقره دوضرب آسیا برای یوسفی علیرضا یوسفی در دسته +۱۰۹ کیلوگرم، با مهار وزنه ۲۴۶ کیلوگرم به مدال نقره حرکت دوضرب آسیا رسید. آیت شریفی دیگر نماینده ایران هم وزنه ۲۳۹ کیلوگرم را مهار کرد. شریفی و یوسفی تنها به دلیل ۱ کیلوگرم وزنه کمتر نسبت به ورزشکاران ازبکستانی در رتبه چهارم و پنجم مجموع قرار گرفتند و از رسیدن به مدال بازماندند. شریفی ۴۳۶ کیلوگرم در مجموع | ۱۹۷ یک‌ضرب | ۲۳۹ دوضرب یوسفی ۴۳۶ کیلوگرم در مجموع | ۱۹۰ یک‌ضرب | ۲۴۶ دوضرب یوسفی در حرکت سوم خود موفق به مهار وزنه ۲۴۹ کیلوگرم نشد و شریفی هم در حرکت سوم موفق به مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی نشد تا شانس رسیدن به مدال مجموع را از دست بدهند. پایان پیام /۸۶۰۵۹/غ

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.