چند سالی است که دوربین مخفی‌هایی که غالبا هم باهدف شوخی و طنز ساخته می‌شوند در شبکه‌های اجتماعی گسترش یافته است و افرادی از این همین راه به شهرت رسیده‌اند.

ما را چه به دوربین مخفی!

علی سلیمی: این دوربین‌مخفی‌ها و شوخی‌ها در همه جای دنیای انجام می‌شود و موجب سرگرمی افراد است. اما بعضی اوقات شوخی‌ها چارچوب خود را از دست می‌دهند و موجب آزار و ترساندن دیگران می‌شوند. این موضوع در جامعه ایران که میزان استرس و خشونت‌ها بالاتر است نمود بیشتری دارد و ممکن است باعث آسیب دیدن برخی افراد شود.

بهاره مهرجویی، روانشناس، در صفحه اینستاگرام خود در این باره نوشت:« مراعات مردم را بکنید. ترساندن‌های ناگهانی، دوربین‌مخفی‌ها، شوخی‌های اینستاگرامی و چالش‌ها شیرین است اما اینجا ایران است. مردم ایران مدام در معرض حملات عصبی هستند. تا روی خود را برگردانید کیف وگوشی‌تان به سرقت رفته است. عابرین پیاده از دست بی‌احتیاطی سواره‌ها آرامش ندارند. سواره‌ها گویی با یکدیگر پدرگشتگی دارند و می‌خواهند هر حقی در هر جای زندگی که از آنها گرفته شده است را از بقیه سواره‌ها بگیرند. پلیس بیش از سرقت و دزدی، حجاب افراد برایش اهمیت دارد و بسیاری دیگر از ناامنی‌هایی که همگی از آن خبر داریم.

من نمی‌گویم این کارها پسندیده نیست اما به جغرافیا و شرایط نگاه کنید و مراعات مردم ایران که آسیب‌دیده، مضطرب و منتظر اتفاق بد هستند را بکنید. از نزدیک شدن‌های فیزیکی خصوصا در روابط‌های اجتماعی، خصوصا نسبت به زن‌ها و کودکان اجتناب کنید و موجب هراس بیشتر جامعه نشوید.»

بیشتر بخوانید: اگر خیلی شیفته برند و قیمت هستید، شاید چندان از این مطلب خوش‌تان نیاید

۴۷۴۷

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

اولین جمعه تبریز بدون امام جمعه محبوب /فقط می‌خواهم بگویم« باشین ساغ اولسون آذربایجان» /آیت الله آل هاشم خواب ماند، خوابی ابدی

aminkav
 

ایسنا نوشت: هنوز کوی و برزن‌ این شهر از بهت نبود پدر معنوی آذربایجان شرقی بیرون نیامده، امام جمعه‌ها می‌آیند بدون اینکه بپرسند اماممان هست؟ اولین جمعه‌ی بدون سیدمان رسید، شهر با رخت سیاهش نبود آیت‌الله آل هاشم را به رخ می‌کشد.

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۵ خرداد ۱۴۰۳ / ریتم کاهشی بازار طلا تندتر می‌شود؟

aminkav
 

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با بازدهی منفی بسته شد. این افت قیمت، در طلا بیش از سکه بود. هفته گذشته اخبار مربوط به حادثه جان باختن رئیس‌جمهور و تیم همراه وی، سیاست‌گذار را مجبور به ارزپاشی بیشتر برای مدیریت […]

کشاورزان بخوانند/هشدار حمله‌ی ملخ به این مناطق

aminkav
 

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور از احتمال ۵۰ درصدی هجوم ملخ صحرایی در نیمه دوم سال ۱۴۰۳ طبق گزارش فعلی فائو خبر داد و گفت: لازم است جهت مبارزه با آفت ملخ صحرایی در پاییز و […]

انسان‌ها از نیم‌میلیون سال پیش در فلات ایران زندگی می‌کردند

aminkav
 

پس از چندین سال تلاش مستمر تیم ایرانی- فرانسوی کاوش در غار قلعه‌کرد، بالاخره امروز نتایج سن قطعی این محوطه و بقایای انسانی و جانوری آن در نشریه journal of paleolithic archaeology به چاپ رسید.