معاون اجرایی رئیس جمهور در دیدار وزیر خارجه قطر، گفت: ظرفیت‌های ترانزیتی ایران در توسعه همکاری‌های کشورهای منطقه نقش سازنده‌ای دارد.

منصوری: ظرفیت‌های ترانزیتی ایران در توسعه همکاری‌های کشورهای منطقه نقش سازنده‌ای دارد

به گزارش گروه سیاسی پیامبر مهربان،  محسن منصوری در حاشیه پنجمین اجلاس سازمان ملل برای کشورهای کمتر توسعه یافته که به میزبانی قطر برگزار می‌شود، با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار راهکارهای رفع موانع گسترش و توسعه روابط از سوی دو طرف مورد بررسی قرار گرفت. معاون اجرایی رئیس جمهور، سطح بالای روابط سیاسی و حسن همجواری دو کشور را فرصتی برای گسترش و توسعه مناسبات فییمابین در عرصه‌های مختلف دانست. منصوری اظهار کرد: ظرفیت‌های ترانزیتی ایران به‌ویژه کریدور شمال – جنوب می‌تواند در توسعه همکاری و روابط کشورهای منطقه نقش سازنده‌ای داشته باشد.  ضرورت تسهیل و توسعه مبادلات مالی و مراودات تجاری، فعال‌تر شدن کمیسیون مشترک و سایر کمیته‌های کاری از دیگر موضوعاتی بود که از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور در این دیدار مورد اشاره قرار گرفت.  «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار روابط دو کشور را برادرانه و قوی توصیف و تصریح کرد: روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران و حل موانع و مسایل فیمابین همواره در دستور کار بخش‌های مختلف دولت قطر قرار دارد. وزیر خارجه قطر ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

قهرمانان ما از قاب‌های شما بزرگ‌ترند

حضور و امدادرسانی مفاخر و مشاهیر ملی به آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی، چیزی عجیب و بیرون از انتظار نیست. اما وقتی پای تنگ چشمی رسانه‌داران خارج نشین به میدان باز می‌شود این اتفاق معمولی، ابعاد و جلوه‌های دیگری پیدا می‌کند.