دکتر بهرام عین اللهی گفت: بیمارستان هوشمند با آخرین تجهیزات به‌روز، جایگزین بیمارستان گلستان اهواز خواهد شد که برای ساخت آن ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص می‌یابد.

وزیر بهداشت: ۱۵ هزار میلیارد ریال برای ساخت کلان بیمارستان هوشمند در اهواز اختصاص می‌‌یابد

به گزارش پیامبر مهربان از اهواز، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز در آیین افتتاح ساختمان جدید اورژانس بیمارستان سینا کارون اظهار کرد: تعداد تخت‌های بیمارستانی استان خوزستان به نسبت جمعیت آن کم است از این رو در سفر دوم هیات دولت به خوزستان توجه ویژه‌ای برای تامین تخت های مورد نیاز بیمارستان‌های آن معطوف خواهد شد. وی افزود: با وجود آنکه دانشگاه های علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دزفول، آبادان و بهبهان در ۱۸ ماه دولت سیزدهم تلاش‌های در خور تحسین و بی‌سابقه‌ای برای تجهیز بیمارستان‌های استان خوزستان انجام داده‌اند ولی باید با قوت برنامه‌های توسعه‌ای بیمارستان‌های استان ادامه یابد و وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی برای تامین نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مراکز درمانی توجه ویژه ای خواهد کرد. وی از اهتمام خیران سلامت که نقش مهمی در توسعه و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستانی خوزستان داشته اند قدردانی کرد و افزود: مشارکت خیران در ساخت اورژانس بیمارستان سینا نمونه‌ای از این دست کارها است. عین‌اللهی با تاکید بر ساخت کلان بیمارستان در کشور که همه نیازهای بیماران را در بخش های مختلف تامین کند افزود: در خوزستان بیمارستان هوشمند با آخرین تجهیزات به روز جایگزین بیمارستان گلستان اهواز خواهد شد. وی بدون اشاره گفت: ۱۵هزار میلیارد ریال برای ساخت این کلان بیمارستان هوشمند و مجهز اختصاص می‌یابد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود:چندی پیش کلان بیمارستان حضرت مهدی(عج) در تهران افتتاح شد و در چند هفته آینده نیز کلان بیمارستان تجریش تهران به بهره برداری خواهد رسید. وی ساخت چنین بیمارستان هایی راهبرد و اولویت وزارت متبوع در کشور بیان کرد و افزود: ساخت چنین بیمارستان هایی، هزینه درمانی بیماران را کاهش خواهد داد واین به نفع نظام سلامت کشور است.   پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.