پادشاه سعودی روز چهارشنبه از رئیس جمهور سوریه برای شرکت در نشست اتحادیه عرب که قرار است روز 29 اردیبهشت در شهر جده برگزار شود، دعوت کرد.

پادشاه سعودی از «بشار اسد» برای شرکت در نشست اتحادیه عرب دعوت کرد

به گزارش گروه بین‌الملل پیامبر مهربان، ریاست جمهوری سوریه روز چهارشنبه خبر داد که «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه دعوت رسمی از «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی برای شرکت در نشست سران اتحادیه عرب که قرار است روز 19 می در شهر جده برگزار شود، دریافت کرده است. پیش از این برخی منابع خبر داده بودند که احتمال دارد بشار اسد پیش از نشست اتحادیه عرب به عربستان سفر کند.  شورای اتحادیه عرب یکشنبه گذشته جلسه فوق العاده‌ای را در سطح وزرا به ریاست «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر برگزار و درباره تحولات سوریه و موضوع بازگشت این کشور به اتحادیه عرب گفت‌وگو کرد. ساعاتی بعد، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که وزرای خارجه کشورهای عربی در نشست خود در قاهره، درباره بازگشت دمشق به جایگاهش در اتحادیه عرب به اجماع رسیدند. وزارت خارجه عربستان سعودی شامگاه سه‌شنبه از اقدامات جدید این کشور در راستای از سرگیری کامل روابط با سوریه خبر داد. این نهاد سعودی، در صفحه توئیتر خود نوشت: با توجه به پیوند برادری که عربستان سعودی و سوریه دارند و در راستای تمایل به گسترش فعالیتهای عربی مشترک و تقویت امنیت و ثبات در منطقه، عربستان تصمیم گرفته است که فعالیت نمایندگی دیپلماتیک خود را از سر بگیرد. در همین ارتباط، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی اواخر فروردین ماه گذشته، در سفری به دمشق با مقامات سوریه دیدار و درباره بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور در دمشق و ریاض توافق کرد.  وزیر خارجه سعودی در این دیدار، تلاشهای صورت گرفته برای دستیابی به راهکار سیاسی را بررسی کرد که حافظ حاکمیت سوریه باشد. پایان پیام/م

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.