پارلمان عربی ضمن محکوم کردن جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «خضر عدنان» اسیر فلسطینی، خواستار حمایت سازمان ملل از اسرای فلسطین شد.

پارلمان عربی جنایت صهیونیست‌ها علیه «خضر عدنان» را محکوم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل پیامبر مهربان، پارلمان عربی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای جنایت صهیونیست‌ها در به شهادت رساندن «خضر عدنان» اسیر فلسطینی عضو جنبش جهاد اسلامی را محکوم کرد و رژیم صهیونیستی را مسئول این جنایت دانست.

پارلمان عربی همچنین خواستار بین‌المللی کردن مسئله اسرای فلسطین از طریق پارلمان‌های عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی شد و از سازمان ملل، کمیته جهانی صلیب سرخ و سازمان‌های بشردوستانه و حقوقی خواست تا برای حمایت از اسرای فلسطین و اجرای توافقنامه ژنو درباره اسرا اقدام کند.

به نوشته وبگاه «شهاب نیوز»، پارلمان عربی همچنین از جامعه جهانی و نهادهای حقوق بشری خواست تا به سیاست کوتاهی کردن و بی‌اعتنایی به درمان اسرای فلسطین و آزادی آن‌ها پایان دهد.

در این بیانیه بر تلاش پارلمان عربی برای دفاع از حقوق اسرای فلسطین و بین‌المللی کردن مسئله اسرا و نیز حمایت کامل از مبارزه عادلانه ملت فلسطین و تقویت پایداری این ملت برای احیای سرزمین و حقوق مشروع آن در تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس تأکید شده است.

پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.