وزارت دفاع کره شمالی اعلام کرد که دیگر به توافق نظامی 2018 با کره جنوبی متعهد نخواهد بود و سئول باید بهای گزافی برای افزایش تنش‌های نظامی در شبه جزیره بپردازد.

کره شمالی: دیگر به توافق نظامی 2018 با کره جنوبی متعهد نخواهیم بود

به گزارش گروه بین‌الملل پیامبر مهربان، وزارت دفاع کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد که همه اقدامات نظامی را که بر اساس توافق بین دو کره در سال ۲۰۱۸ متوقف شده بود، از سر می‌گیرد.

 به گزارش وبگاه شبکه خبری «ان تی دی» کره شمالی اعلام کرده پس از آنکه کره جنوبی بخشی از این توافق را در پاسخ به پرتاب ماهواره این کشور به حالت تعلیق درآورد، اقدامات نظامی را از سر می‌گیرد.

کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد تصاویری از پایگاه‌های نظامی آمریکا در گوام را از اولین ماهواره تجسسی خود دریافت کرده است. «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی  تصاویر دریافتی این ماهواره را ساعت ۹:۲۱ صبح  چهارشنبه به وقت محلی مشاهده کرد

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع کره شمالی اعلام کرده که دیگر به توافق نظامی ۲۰۱۸ با کره جنوبی «متعهد» نخواهد بود. این وزارتخانه هشدار داد که کره جنوبی باید بهای گزافی برای افزایش تنش‌های نظامی در شبه جزیره کره بپردازد.

در بیانیه وزارت دفاع کره شمالی آمده است:«ما اقدامات نظامی اتخاذ شده برای جلوگیری از تنش و درگیری نظامی در همه عرصه‌ها از جمله زمینی، دریایی و هوایی را از سر می‌گیریم و نیروهای مسلح قدرتمندتر و تجهیزات نظامی جدید را در منطقه در امتداد خط مرزی مستقر خواهیم کرد.»

این توافقنامه نظامی توسط «مون جائه این»، رئیس جمهور سابق کره جنوبی و «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ برای پایان دادن به خصومت ها بین  2 کشور امضا شد.

این فسخ قرارداد می‌تواند منجر به از سرگیری  رزمایش‌ها در امتداد خط مرزی جداکننده دو کره شود.

وزارت دفاع کره شمالی در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری دولتی این کشور منتشر شد اعلام کرد،‌ پیونگ یانگ تدابیر خود برای ایجاد بازدارندگی و پاسخ به بی‌ثباتی ایجاد شده توسط آمریکا و متحدانش در منطقه را تقویت خواهد کرد.

در ژانویه، ایالات متحده پایگاه نظامی جدید خود را در گوام، پس از ۷۰ سال افتتاح کرد. انتظار می رود این پایگاه میزبان ۵۰۰۰ تفنگدار دریایی باشد.

آمریکا، کره جنوبی و ژاپن طی بیانیه‌ای مشترک، اقدام پیونگ‌یانگ در پرتاب ماهواره نظامی به فضا را محکوم کردند.سه کشور مذکور همچنین مدعی شدند این اقدام پیونگ‌یانگ، نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است که کره شمالی را از هرگونه شلیک موشک بالستیک منع می‌کند.

پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

سلیمی نمین: توئیت فضائلی درباره حجاب را با توجه به جایگاهش در دفتر رهبری باید لحاظ کرد /جامعه را به سمت لجبازی نبریم

aminkav
 

چهره سیاسی اصولگرا می‌گوید: برخی به نحوی برخورد می‌کنند که گویا حساسیت آنها نسب به حجاب بیش از دیگران است. در صورتی که همه بابت اینکه ما رابطه سالمی بین زن و مرد نداشته باشیم، ناراحت می‌شویم حتی آن بانوانی که حجاب‌شان […]

مازنی:برخوردهای خشن در خیابان‌ها با زنان براساس کدام منبع رخ می‌دهد؟ /قیمت دلار چند برابر سال ۱۴۰۰ شده اما صدایی از دولتمردان در نمی آید

aminkav
 

یک نماینده ادوار مجلس گفت: رئیسی در دوره روحانی قیمت ارز را دستمایه تمسخر دولت وقت قرار می‌داد اما حالا که قیمت دلار چندبرابر نسبت به سال ۱۴۰۰ شده، صدایی از دولتمردان درنمی‌آید. در طول سال چندین بار قیمت‌ها افزایش می‌یابد، اما […]