پرونده‌هایی دارای مهر «رسمی حساس» مربوط به یک زیردریایی اتمی انگلیس در یک سرویس بهداشتی واقع در شمال این کشور کشف شده اما سخنگوی نیروی دریایی لندن مدعی است که حاوی اطلاعات محرمانه نبودند.

کشف اسنادی درباره زیردریایی اتمی انگلیس در سرویس بهداشتی

به گزارش گروه بین‌الملل پیامبر مهربان، رسانه‌های انگلیسی می‌گویند اسناد رسمی و حساسی درباره یکی از زیردریایی‌های ۱.۳ میلیارد پوندی نیروی دریایی سلطنتی این کشور موسوم به «قاتل شکارچی» در سرویس بهداشتی یک مشروب‌فروشی در شمال انگلیس پیدا شده است. روزنامه «سان» گزارش داد که پرونده‌هایی مربوط به زیردریایی «اِچ.اِم.اِس آنسون» در یک سرویس بهداشتی در منطقه کامبریا کشف شده که حاوی جزئیاتی درباره عملکرد داخلی این زیردریایی اتمی و نحوه کار با بخش‌هایی از آن است. سخنگوی نیروی دریایی سلطنتی انگلیس اما در تلاش برای کاهش آبروریزی در جریان این اتفاق، مدعی شد که آنها فقط اسناد آموزشی عمومی هستند و هیچ اطلاعات محرمانه‌ای در آنها وجود ندارند. به نوشته وبگاه «گاردین»، وی اما تاکید کرد: «با این حال، ما تمام مسائل امنیتی را بسیار جدی می‌گیریم و شرایط کشف آنها را بررسی خواهیم کرد». این اظهارات در حالی است که منابع مطلع از نحوه و جزئیات کشف این اسناد می‌گویند که روی این پرونده‌های نشان «رسمی حساس» درج شده بود. زیردریایی آنسون، پنجمین زیردریایی تهاجمی جدید کلاس آستوت است که به ناوگان نیروی دریایی سلطنتی انگلیس ملحق شده است. این زیردریایی قادر به شلیک موشک‌های تاماهاوک بوده و در وبگاه نیروی دریایی انگلیس به‌عنوان «بزرگ‌ترین، پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین زیردریایی‌های تهاجمی» توصیف شده‌ است. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

حضور فیروز کریمی در «سلمان فارسی» تکذیب شد+فیلم

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: ماجرای پیوستن افراد در هر حوزه‌ای به پروژه براساس مسیر قانونی و رسمی و برپایه قرارداد پیش می‌رود و اینکه یک نفر فارغ از این مسائل بگوید من در این سریال بازی می‌کنم، بی‌اساس است.

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.