طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری، استانی و محلی عملیات اجرایی کارخانه تولید الیاف شیشه‌ در ناحیه صنعتی شهید کاوه خضری شهرستان قاینات آغاز شد.

کلنگ‌زنی واحد تولید الیاف شیشه در خراسان جنوبی با سرمایه گذاری چینی‌ها

به گزارش پیامبر مهربان از قاینات، امروز مراسم کلنگ زنی واحد تولیدی الیاف شیشه و پشم و شیشه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور، استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم شهرستان های قاینات وزیرکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد. مرتضی ذاکرایان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی در حاشیه کلنگ زنی این پروژه اظهارکرد: پروژه تولید الیاف شیشه و پشم و شیشه با صدور مجوز برای سرمایه گذارانی از کشور چین در شهرک صنعتی خضری در شهرستان قاینات کلنگ زنی شد. وی میزان سرمایه گذاری این پروژه را ۳۰ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود مطابق تعهد سرمایه گذاران این پروژه در کمتر از یکسال به مرحله بهره برداری برسد. به گفته وی این پروژه ظرفیت تولید سالانه ۱۳۰ هزارتن الیاف شیشه را دارد و برای بیش از ۸۵۰ نفر در استان اشتغال ایجاد خواهد کرد. بنابراین گزارش، این پروژه با زیربنای ۴ هکتار در زمینی به مساحت ۸ هکتار احداث می شود. مواد اولیه این واحد تولیدی که در راستای تکمیل زنجیره ارزش ذخایر معدنی استان ایجاد می شود، سیلیس، سنگ آهک، دولومیت، فلدسپات و … است. پایان پیام/۶۹۰۷۵

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.