سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به افتتاح چهار پایگاه سلامت در ساوه و زرندیه طی ماه آتی گفت: پایگاه‌های بهداشتی رجبی، کارون و شهید صیاد شیرازی در ساوه و پایگاه تقلیدآباد در زرندیه به‌زودی به زیرساخت‌های بهداشت و درمان افزوده می‌شود.

۴ پایگاه سلامت در ساوه و زرندیه افتتاح می‌شود

به گزارش پیامبر مهربان از ساوه، محمود کریمی امروز در جریان افتتاح پروژه توسعه فضای فیزیکی مهمان‌شهر شهید ناصری که با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد اظهار کرد: مهمانشهر شهید ناصری به‌عنوان یکی از بزرگترین مکان‌های تجمع اتباع افغانستانی کشور در شهرستان ساوه باید از لحاظ بهداشتی و درمانی به‌صورت مداوم مورد رصد قرار بگیرد تا علاوه بر ساکنین، شهرها و روستاهای اطراف نیز درگیر بیماری‌های ویروسی نشوند. وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها در این اردوگاه با کمک کمیساریای عالی سازمان ملل انجام می‌شود افزود: طرح توسعه فعلی با مشارکت سازمان ملل، مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، دانشکده علوم پزشکی، استانداری مرکزی و دفتر امور اتباع انجام شده است که باعث می‌شود ساکنین این منطقه از خدمات بیشتری در بحث سلامت و بهداشتی بهره‌مند شوند. سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: طرح توسعه فضای فیزیکی اردوگاه شهید ناصری در دویست متر با اعتبار ۳۱ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است که با توجه به طرح تحول سلامت اقداماتی چون مشاوره تغذیه، مشاوره روان‌پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاه و… را شامل می‌شود. کریمی اضافه کرد: در طرح تحول سلامت و نیازسنجی انجام شده با ایجاد یک پایگاه بهداشتی، زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی و همچنین مشاوره‌ای نیز فراهم شده تا سواد بهداشتی ساکنین این اردوگاه ارتقا یابد. وی با اشاره به اینکه ساکنین این اردوگاه مهمان مردم ایران هستند و خدمات‌رسانی به آنان نیز جز وظایف است گفت: جمعیت ساکن در این منطقه به‌عنوان جمعیت با ریسک بالا شناخته می‌شود و به دلیل بروز برخی مشکلات تغذیه‌ای و بهداشتی در این اردوگاه بعضاً شاهد بروز بیماری ساکنین هستیم که احتمال انتقال آن به شهرهای اطراف نیز دور از ذهن نخواهد بود. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان یکی از دستورالعمل‌های دانشکده است و زندان یا اردوگاه یا محلات حاشیه شهر تفاوتی ندارد چون همه در یک جامعه هستند و به دلیل تردد در نقاط مختلف می‌توانند ناقل انواع بیماری باشند. کریمی بزرگترین چالش اردوگاه شهید ناصری را بحث فاضلاب دانست و گفت: حساسیت این موضوع کمی بالاست و نیاز دارد اقدام عاجلی در این زمینه صورت بگیرد چراکه مواردی از اسهال خونی هرساله در این منطقه مشاهده می‌شود که عامل اصلی آن رهاسازی فاضلاب است. وی اضافه کرد: دیگر مشکل قابل لمس در این منطقه بحث جمع‌آوری زباله است اما در مقطع کنونی رفع مشکل فاضلاب در اولویت قرار دارد و باید اعتبارات لازم برای ایجاد یک سیستم فاضلاب استاندارد تأمین شود. سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه همچنین با اشاره به افتتاح چهار پایگاه سلامت در ساوه و زرندیه طی ماه آتی گفت: پایگاه‌های بهداشتی رجبی، کارون و شهید صیاد شیرازی در ساوه و پایگاه تقلیدآباد در زرندیه به‌زودی به زیرساخت‌های بهداشت و درمان افزوده می‌شود و یک پایگاه اورژانس نیز در منطقه شهید صیاد شیرازی ساوه به بهره‌برداری خواهد رسید. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.