مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: با توجه به اینکه استان گلستان بستر حوادث و بحران های طبیعی مانند زلزله و سیل بوده تاکنون تعداد ۲۲۳ مانور زلزله توسط دانش آموزان گلستانی در سطح استان اجرا شده است.

اجرای ۲۲۳ مانور زلزله توسط دانش آموزان در گلستان

به گزارش پیامبر مهربان از گرگان قاسم غریب آبادی در جلسه امضا تفاهم نامه بین هلال احمر و آموزش و پرورش گلستان اظهار کرد: امسال تعداد ۲۶۰ کانون دانش اموزی هلال احمر در مدارس استان تشکیل و آموزش های لازم ارائه شده که در همین راستا تعداد ۲۲۳ مانور زلزله توسط دانش اموزان در سطح استان ارائه و طرح دادرس کاربینی عملیاتی در ۲۰۸ مدارس سطح استان انجام شده است. وی تصریح کرد: برای گسترش نظام مند آموزش همگانی و تقویت کیفی و کمی آن برای دانش اموزان و معلمان و تحقق شعار هر خانواده ایرانی یک امدادگر، نیروی انسانی را در این رابطه جذب کرده و در سامانه ثبت نماییم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آموزش در کودکان تاثیر بیشتری داشته و ملکه ذهن آنها می شود با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش و هلال احمر گلستان در نظر داریم با برنامه ریزی دقیق آموزش های لازم را از سنین کودکی و دبستان آغاز کنیم تا دانش اموزان در حوادث طبیعی بتوانند بخوبی رفتار کرده و حتی به همنوعان خود کمک کنند.  وی بیان کرد: پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از حوادث طبیعی و حوادث غیرمترقبه و توانمندسازی دانش آموزان از رویکرد مهم این تفاهم نامه بوده و با انعقاد این تفاهم نامه فرصت یادگیری برای دانش آموزان ایجاد و آسیب های ناشی از بحران و حوادث کاهش پیدا می کند. انتهای پیام/۸۳۰۲۱

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.