رئیس کمیته داوران و عضو هیات رییسه فدراسیون درباره اتفاقات داوری مسابقات داوری هفته شانزدهم لیگ برتر به نکاتی اشاره کرد.

اعتراف رئیس کمیته داوران به اشتباه در یک بازی/ افشاریان: با اشتباهات مماشات نمی‌کنیم

به گزارش پیامبر مهربان،  خداداد افشاریان، درباره اتفاقات داوری مسابقات هفته شانزدهم لیگ برتر اظهار داشت: در ابتدا ضمن تشکر از رسانه، هواداران تیم‌ها و خسته نباشید به همه مربیان ، دست اندرکاران و بازیکنان باید بگویم با توجه به اتفاقات رخ داده در نخستین هفته از نیم فصل جدید مسابقات لیگ برتر، لازم می دانم جهت روشن شدن اتفاقات داوری این بازی‌ها به چند نکته اشاره داشته باشم. وی ادامه داد: بی تردید کمیته داوران و فدراسیون فوتبال با وسواس دو چندانی نسبت به آماده سازی داوران و قضاوت آنها متمرکز است. با برگزاری دوره دانش افزایی نیم فصل، داوران لیگ با پشت سر گذاشتن تست آمادگی جسمانی و همچنین تحلیل بازی‌های دور رفت وارد مسابقات نیم فصل دوم شدند. رییس کمیته داوران افزود: متاسفانه در بازی‌های هفته قبل اشتباهات داوری در بازی مس رفسنجان و نساجی مازندران رخ داد، به طورریکه نتیجه بازی با رفتار داوران تغییر کرد. شخصا بیشترین ناراحتی را از هر اشتباه تاثیرگذار دارم. هر داوری در هر بازی در نیم فصل دوم اشتباهی تاثیرگذار داشته باشد، جریمه خواهد شد و با هیچ داوری در هیچ سطحی مماشات وجود ندارد. افشاریان اضافه کرد:‌ در سایر بازی‌ها مانند دیدار هوادار و آلومینیوم اراک نیز داور یک پنالتی به نفع تیم هوادار گرفته است که البته داخل و یا بیرون بودن آن از محوطه جریمه به سختی قابل تحلیل است و حق را به داور می دهیم. در بازی تراکتور و گل گهر سیرجان ادعای تیم تراکتور مبنی بر این است که قبل از ضربه پنالتی گل گهر بازیکن گل گهر در وضعیت آفساید بوده است، با مشاهده فیلم های موجود به سختی می شود در اینباره اظهار نظر کرد. وی عنوان کرد:‌ چنانچه این کمک داور هم در تشخیص خطا مرتکب اشتباهی شده باشد، طبق قوانین داوری صرفا در تشخیص آفساید اشتباه کرده. این صحنه یک حرکت تاثیرگذار در بازی نیست و در ادامه در منطقه جریمه، بازیکن تراکتور مرتکب جریمه پنالتی شده است. رئیس کمیته داوران در ادامه گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: با عنایت به گزارش و نمرات ناظران داوری کشور، در سایر بازی‌ها مشکلی وجود نداشته است. یادآوری می کنم اولین شخصی که به اشتباه داوران ورود می کند، خودم هستم و از بابت قضاوت بعضا نامتعارف داوران واقعا ناراحت می‌شوم.  افشاریان افزود: در پایان به همه مربیان ، بازیکنان و دست اندرکاران تیم‌هایی که به هر طریق از داوری متضرر می شوند تاکید دارم که هیچ مصاحبه و رفتار تند و گاهی بی احترامی در رابطه با این قشر زحمت کش قابل پذیرش نیست و کمیته داوران تلاش می کند نسبت به چینش داوری بازی‌ها حساسیت و وسواس بیشتری به خرج دهد. بار دیگر از زحمات تمام کسانی که صادقانه برای فوتبال زحمت می کشند تشکر می‌کنم. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

داستان غول قائمشهری و آرزوی کسب مدال در المپیک + ویدئو

«علیرضا یوسفی» قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان که در مسابقات جهانی مکزیک به قهرمانی رسید درباره آرزوهای ورزشی‌اش گفت: آرزو دارم در تیم ملی بزرگسالان هم به مانند جوانان بدرخشم و دوست دارم مدال المپیک و مدال های مختلفی در بزرگسالان کسب کنم.