نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با ابیان اینکه راه محور و اساس توسعه و پیشرفت است گفت: توسعه راه‌های ارتباطی در حال حاضر مشهود بوده و این روند باید با جدیت و تعامل همه جانبه ادامه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی :راه محور و اساس توسعه و پیشرفت است

به گزارش پیامبر مهربان از ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی،نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اظهارداشت : توسعه راه‌های ارتباطی در حال حاضر مشهود بوده و این روند باید با جدیت و تعامل همه جانبه ادامه داشته باشد. وی بیان کرد: در کنار توسعه راه‌های ارتباطی، توجه به تامین مسکن و توسعه شهری نیز باید مورد توجه و تاکید قرار بگیرد چرا که مساله تامین مسکن مردم در اولویت است. مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار، با اشاره به افزایش ۱۷ برابری میانگین راهسازی در استان، گفت: میانگین سالانه راهسازی در استان ۹ کیلومتر بوده که این رقم در حال حاضر به حدود ۱۵۰ کیلومتر رسیده است. حمزه لو گفت: مجموعه راه‌ و شهرسازی استان از ظرفیت‌ مالی و اعتباری ملی و استانی، کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و خیّران راهسازی استفاده می‌کند تا عرصه زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای منطقه متحول شود. مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در بخش نهضت ملی مسکن سهمیه استان ساخت ۱۷۸ هزار و ۹۶۲ واحد است که زمین مورد نیاز در حال حاضر برای ساخت ۲۳۰ هزار واحد مسکونی تامین شده است. این مقام مسوول اضافه کرد: تاکنون ۳۵ هزار و ۶۷۹ نفر از متقاضیان حائز شرایط بوده و از این تعداد هفت هزار و ۸۱۲ متفاضی اقدام به واریز آورده اولیه کرده است. وی تاکید کرد: برای ارتقای کیفیت زندگی ساکنان بافت ناکارآمد نیز تاکنون٣٠ پروژه بازآفرینی در آذربایجان‌غربی اجرا شده است. حمزه‌لو یادآور شد: اصلاح معابر بافت‌های ناکارآمد و تسریع در فرآیند نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری از جمله رویکردهای بازآفرینی شهری به شمار می‌رود و این امر هدف توسعه استاندارد شهری تعیین شده است. پایان پیام/

aminkav

Leave A Comment

Recommended Posts

برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای مازندران

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان مازندران از برپایی ۵۰ چای‌خانه حضرتی در شهرهای استان خبر داد و گفت: چای‌خانه‌های حضرتی با هدف ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی رهگذران در معابر عمومی پارک‌ها همراه با برنامه‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود.